Instagram GIF Özelliği İçin Yeni İddialar

Facebook’un hem kendi uygulaması hem de kendi çatısı altında çalışan uygulamaları için yeni birçok güncelleme yayınlayacağını açıklamasının hemen ardından bir bir beklenen güncellemeler yayınlanmaya başlandı. İlk olarak Facebook için gelen güncellemeler daha sonra ise anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a geldi. Hem görüntülü görüşme hem de kısa süre sonra GIF desteği alan WhatsApp’ın hemen ardından ise uzun süredir yeni güncellemeler alan Instagram için güncellemeler gelmeye başladı.

Instagram için yayınlanan güncellemelerin ise genelde Instagram’ın son dönemde ilgi çeken özelliği resimlerin hikayesi özelliği için olduğunu da söylemek gerekiyor. Resimlerin hikayesi özelliğini genişletmek ve daha eğlenceli hale getirmek için yayınlanan güncellemelerden birisi de geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Yayınlanan güncellemenin en sevilen yanı ise Boomerang uygulamasıyla beraber resimlerin hikayesi paylaşımlarına GIF desteğinin gelmesi oldu. GIF desteği almasıyla beraber çok daha işlevsel hale gelen resimlerin hikayesi özelliğinin GIF desteği almasından sonra ise standart paylaşımlar için GIF desteğinin gelip gelmeyeceği merak konusu haline geldi.

Zira şu an için doğrudan Instagram paylaşımlarında GIF özelliği kullanılamıyor. Bu konuda ortaya atılan son iddialara göre ise Instagram’da GIF özelliği için çalışmalara başladı. Yine iddialara göre söz konusu GIF özelliğinin canlı yayın özelliğiyle beraber gelebileceği de düşünülüyor. Fakat mutlaka Instagram’ın bu konuda yapacağı resmi açıklamayı beklemek gerek.    30

Instagram GIF Özelliği İçin Yeni İddialar
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.