Instagram Gizli Profiller Nasıl Görülür?

| Haziran 20, 2018 | Genel

Instagram çağımızın en yaygın kullanılan sosyal medya platformu olarak hayatımızda olmazsa olmaz yerini sabitlemiştir. Artık günümüzde neredeyse herkesin kendi fotoğraf ve videolarını paylaştıkları Instagram profilleri mevcuttur. Instagram bu kadar hayatımızda yer edinmişken elbette ki bazı gizlilik endişeleri de söz konusudur. Nitekim kullanıcılar çoğu zaman kendi profillerini kendilerini tanımayan insanların görüntülemesini ve kendileriyle iletişim ve etkileşim kurabilmelerini istememektedirler. Dolayısıyla Instagram da bu anlamda kullanıcılara gizlilik seçenekleri sunmaktadır bunların başında da kullanıcıların profillerini sadece kendilerinin onay vermiş olduğu arkadaş çevrelerinin görebilmesini sağlayan bir Instagram gizli profiller seçeneği söz konusudur. Yani bu Instagram gizli profiller özelliğini kullanarak kullanıcılar kendi hesaplarını başka insanların erişiminden uzak tutmaktadır.

Bu durum üzerine bazen merak ettiğimiz insanların hesaplarına bakmak istediğimiz zaman bu hesap gizli uyarısıyla karşılaşmaktayız ve o kullanıcının hesabına erişememekte, profilini inceleyememekte, fotoğraflarına bakamamaktayız. İşte bu durumda da kullanıcıların en çok sordukları sorulardan birisi Instagram gizli profiller nasıl görülür sorusudur. Bu konu hakkında daha detaylı bilgiyi ve nasıl görülebileceğine dair ipuçlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Instagram Gizli Profiller Niçin Bu kadar Önemlidir?

Pek çok kullanıcının kendine öz bazı gerekçeleri bulunsa da bunun aslında net bir cevabı bulunmamaktadır. Nitekim bu kişiden kişiye göre değişmektedir kimi insanlar eski sevgililerini kimi insanlar da eski arkadaşlarını takip edebilmek adına gizli profil görüntüleme meselesine odaklanmaktadırlar. Bu kişiler için de Instagram gizli profiller görüntüleme önem arz etmektedir. Bu anlamda da Instagram gizli profiller görüntüleyebilmek için çözüm yolları aramaktadırlar.

Instagram Gizli Profiller İçin Bir Çözüm Yolu Var mıdır?

Aslında günümüzde baktığımız zaman Instagram için böyle bir seçenek bulunmamaktadır. Ancak geçtiğimiz yıllarda Instagram uygulaması üzerinde yer alan bir hata sebebi ile belli başlı Instagram uygulamasını kullanan hesaplara gizli profil kullansalar da erişilebiliyordu. Ancak artık ne yazık ki günümüzde böyle bir durum söz konusu değil. Aslında internet üzerinde özellikle de ABD bazlı belli başlı pek çok Instagram gizli profiller gösterebileceğini iddia eden web siteleri de bulunmaktadır. Bu internet sayfalarına girdiğiniz zaman sizlere yazdığınız kullanıcı ismi karşılığında bu kişinin hesabını ve fotoğraflarını videolarını gösterebileceğini, sizlere erişime açabileceğini iddia etmektedirler ancak bu iddialar ve de vaatler elbette ki ücretsiz olmayacak bu yapılacak olan işlemler için sizlerden bir anket yapmanızı isteyecektirler.

Instagram gizli profiller hilesi gibi isimlerle internet aleminde sık sık dolaşan bu web siteleri tamamen birer dolandırıcılık örneği olmaktadırlar. İnsanların iyi niyetlerini sömüren asla bir gerçekliği olmayan bu web sitelerinden uzak durunuz. Instagram kullanıcı izin vermedikten sonra sizlerin profil bilgilerinizi, profillerinizde paylaşmış olduğunuz videoları ya da fotoğrafları hatta hikayeleri veya sizlerin arkadaşlarınızı hiçbir şekilde başka insanlara hele ki web sitelerine sunmamaktadır. Dolayısıyla bu durumda bir dolandırıcılık yaşamak istemiyor iseniz bu web sitelerinden ve anketlerden uzak durunuz.

Fake Hesaplar

Kullanıcılar çoğu zaman kendi isimleri ve kullanıcı adları dışında fake yani sahte birer profil ile yeni hesaplar oluşturmaktadır ve oluşturdukları bu yeni hesaplar ile takip etmeyi istedikleri insanları takip edebilmektedir. Yani Instagram gizli profiller için bir web sitesi bulunmasa da kullanıcılar açtıkları sahte hesaplarla bu profillere erişebilmektedirler. Sizler için de Instagram gizli profiller görmeyi istiyor iseniz yapabileceğiniz en sağlıklı yol sahte bir hesap alarak bu gizli profil sahibi insanları o hesap üzerinden takip etmek olacaktır. Aksi takdirde maalesef sizi dolandırmak isteyenlerin ağına düşebilirsiniz.

Gizli profili görmek isterken etik yolların dışına çıkmanızı önermiyoruz. Fakat internet ortamındaki çeşitli uygulamaları kullanarak hesabınızın çalınmasını da göze almamalısınız. Hesabınız çalınmasa bile spam hesap haline getirilerek istemeyeceğiniz şekilde kullanılabilir.

Instagram gizli profiller nasıl görülür konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram gizli profiller nasıl görülür konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Gizli Profiller Nasıl Görülür?
1 (20%) 1 vote

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.