Instagram Hesabına Giriş Yapamama Sorunu

Instagram hesap sorunu

Instagram’ın giderek genişlemeye devam etmesi ve artık en büyük sosyal medya uygulamalarından biri olması, Instagram’ın bazı durumlarda teknik sorunlar yaşamasına neden olmaya başladı. Özellikle sunucu yükü nedeniyle Instagram’da kimi durumlarda çökme ve giriş yapamama sorunları yaşanabiliyor. Genelde kullanıcıların hesaplarına girmek istediklerinde kullanıcıların karşısına çıkan bu sorun Instagram kaynaklı bir sorun ise bu durumda kullanıcıların yapabilecekleri bir çözüm yok. Zaten Instagram böyle bir sorun olduğunda da önce açıklama yapıp ardından ise sorunu çözmek için çalışmalara başlıyor.

Instagram Hesabı Giriş Hatası

Fakat eğer genel olarak Instagram’da bir sorun yoksa sadece siz hesabınıza giriş yapamıyorsanız ise durum biraz değişiyor. Zira böyle bir durumda iki seçenek karşınıza çıkıyor. Ya kullanıcı bilgilerinizi yanlış hatırlıyorsunuz ya da Instagram tarafından hesabınız engellenmiş durumda. Instagram hesabınızın giriş bilgilerinin doğru olduğundan eminseniz bu durumda ikinci seçenek yani Instagram engeli ile karşı karşıya kalmışsınız demektir.

Instagram hesap giriş sorunu

Peki Neden Instagram Hesabı Siler?

Instagram’ın bu gibi durumlarda hesabınızı silme nedeni genelde topluluk kurallarını ihlal eden paylaşımların tekrar edilmesi ya da sahte hesap kullanılmasıyla hesabı siliyor. Fakat hesabınız size ait gerçek hesap ve paylaşımlarınızda da topluluk kurallarını ihlal eden herhangi bir paylaşım olmadığını düşünüyorsanız bu durumda da Instagram’a itiraz edebiliyorsunuz. Instagram tarafından bu konuda açıklanan sistem ise şöyle;

  • Öncelikle Instagram web sürümüne gelin
  • Buradan kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmayı deneyin
  • Eğer hesabınız kapatılmışsa burada hesabınızın kapatıldığına ilişkin bir uyarı çıkıyor.

İşte buradan karşınıza gelen sayfada yer alan bilgileri ve yönergeleri kullanarak Instgaram’a durum hakkında bilgi verebiliyorsunuz. Instagram ise yaptığınız bu başvuru sonrasında eğer hesabınız yanlışlıkla kapatılmışsa hesabınız geriş açılacaktır.

Instagram Hesabına Giriş Yapamama Sorunu
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.