Instagram Hesabını Kaç Kişi Şikâyet Ederse Kapanır?

Instagram Hesabını Kaç Kişi Şikâyet Ederse Kapanır?

Instagram’da olumsuz paylaşımlar yapan bir hesabı kapattırmak isteyenler ya da kendi olumsuz paylaşımı yüzünden hesabının kapatılma tehlikesinde olduğunu düşünenler Instagram hesabını kaç kişi şikâyet ederse kapanır diye araştırmaya başlıyorlar. Bizde bugünkü yazımızda bu konuyu işleyerek sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Instagram Hesabının Kapatılması

Ülkemizde aktif kullanıcı sayısıyla ön plana çıkan Instagram, her yaştan kullanıcıları hitap etmektedir. Üye olmak için gerekli olan minimum yaş kriterini sağlayan herkes Instagram’da hesap açabilmektedir. Elbette herkesin rahatça üye olabildiği bir platformda bazı sorunların ortaya çıkması, uygunsuz ve istenmeyen paylaşımların görülmesi olağan hale gelebilmektedir. Bu tarz paylaşımlar Instagram kurallarını ihlal etmekte ve şikâyet halinde paylaşım yapan hesapların kapatılmasına neden olmaktadır. Instagram’ın şikâyet üzerine bazı hesapları kapatabilmesi için birden çok şikâyete ihtiyaç duyulmaktadır. Instagram hesabını kaç kişi şikâyet ederse kapanır diye araştıracak olursanız bununla ilgili birçok yazının ve belirsiz rakamların ortaya çıktığını görebilirsiniz.

Instagram Hesabının Kapatılması İçin Kaç Şikâyet Gereklidir?

Sizi rahatsız eden ya da uygunsuz paylaşımlarda bulunan bir hesabı kapatmak istiyorsanız, kendi bilgilerinizi ve şikâyetinizin gerçekliğini ispat etmelisiniz. Eğer bunları kanıtlayabilirseniz sadece kendi şikâyetinizle bile hesabı kapattırabilirsiniz. Yani öyle onlarca kişinin şikâyet etmesine gerek kalmaz. Bir hesabı ya da gönderiyi çok fazla kişinin şikâyet etmesi, şikâyetin daha hızlı işleme alınmasını ve yetkililerin bahsi geçen şikâyete öncelik vermesini sağlar. Fakat kaç tane şikâyetin bir hesabı kapattıracağı konusunda kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Dediğimiz gibi bazen bir kişinin şikâyeti bile yeterli olabilmektedir.

Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

Bir hesabın kapatılabilmesi için temel aracı şikâyet mekanizmasıdır. Instagram şikâyetlerinizi nasıl iletebileceğinizi adım adım anlatalım.

Öncelikle bir profili şikâyet etmek istiyorsanız öncelikle bu profile tıklayarak giriş yapmalısınız. Daha sonra profilin şikâyete neden olacak olan paylaşımına gelmeli ve sağ üstte bulunan üç nokta (…) simgesine tıklamalısınız. Bu simgeye tıkladıktan sonra karşınıza “Kullanıcı şikâyet et” seçeneği çıkacak olup, buraya tıklamanız gerekmektedir. Bu yöntem şikâyet bakımından oldukça basit olup, ayrıntılı bir şikâyet iletmek istiyorsanız gerekli formları doldurmanız gerekmektedir.

Instagram hesabını kaç kişi şikâyet ederse kapanır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Hesabını Kaç Kişi Şikâyet Ederse Kapanır?
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.