Instagram Hikayeler Masaüstü Gösteriminde Yeni Gelişmeler

| Ekim 16, 2017 | Instagram Haber
Instagram Hikayeler masaüstü

Instagram’ın en çok konuşulan ve son dönemde en çok gündeme gelen bölümlerin başında, Instagram Hikayeler özelliği geliyor. Snapchat uygulamasından alınması nedeniyle biraz daha önem kazanan ve diğer uygulamalar tarafından da takip edilen Instagram Hikayeler bölümünün, son günlerde ise yeni bir sistemi konuşulmaya başlandı.

Daha çok mobil sürüm üzerinde çalışan ve tam kullanımları mobil sürüm üzerinden sunulan bölümün, son olarak mobilde olduğu gibi bilgisayar kullanıcıları içinde kullanılabilir duruma geleceği belirtilmişti. Instagram Hikayeler masaüstü sürümü için denemelere başlandığı bile açıklanmıştı.

Instagram Hikayeler Masaüstü Sürümü Ne Zaman Gelecek?

Instagram Hikayeler bölümü için yapılan bu testlerin kullanıcılar kanalında da yapılmaya başlandığını görmüştük. İlk olarak Amerika bölgesinde yapılan denemelerden sonra, tam anlamıyla Instagram Hikayeler masaüstü sistemine geçiş yapılmayacağı ortaya çıktı. Üstelik testlerde istenen bazı kısımların oluşturulamaması nedeniyle sürecin uzayabileceği de belirtiliyor.

Instagram Hikayeler masaüstü

Instagram Hikayeler bölümü için yayınlanacak olan güncelleme sonrasında, masaüstü uygulamalarında kullanılacak olan hikayeler özelliğinin ise çok daha geliştirileceği söyleniyor. Buradan paylaşım yapmanın bile mümkün olabileceği iddiası var. Instagram’ın böyle bir yola başvurmasının nedeni olarak ise veri kullanımı gösteriliyor. Uygulamanın son açıklanan kullanıcı sayılarında da hikayeler bölümünün aktifliğinin artmamasının nedeninin de bu olduğu üzerinde duruluyor.

Instagram Hikayeler bölümünün çok fazla mobil veri kullanımına neden olduğu ve bu nedenden dolayı masaüstüne getirilecek olan sistemlerle beraber kullanıcılara ikinci bir seçenek sunulacağı belirtiliyor. Şu an için süreç devam ediyor fakat güncellemenin testlerinin ne zaman sonuçlanacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor. Instagram’ın yaşanan bazı sorunlar nedeniyle süreci biraz daha uzatacağını da söylemek gerekiyor. Hikayeler masaüstü versiyon yayınlansa bile tam sürüm biraz zaman alacak.

Instagram Hikayeler Masaüstü Gösteriminde Yeni Gelişmeler
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

One Comment

  • Akif dedi ki:

    Tüm bu yeniliklerden ziyade Instagrama bilgisayardan web tarayıcısı ile girildiğinde neden yalnızca görüntüleme özelliklerini sunduğunu ve neden paylaşım yapılması özelliğini devre dışı bıraktığı konusunda bir şey anlamıyorum. Ya hepsini kapat ya da tüm özellikleri bilgisayarda da aktif et. Bu konu hakkında bir bilginiz var mı acaba? Ben önce telefondan bilgisayara attığım fotoğrafları bilgisayardan düzenleme yaptıktan sonra tekrar telefona atıp oradan paylaşma durumundan dolayı bayağı zorlanıyorum.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.