Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar Özelliğinin Kullanılamaması Sorunu

Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar

Instagram’ın hikayeler bölümü, şimdilik en popüler ve en çok kullanılan bölümlerden biri olarak dikkat çekiyor. Daha önce yayınlanan güncellemeler genelde, standart paylaşımları ilgilendirirken, bu popülariteyle beraber sadece hikayeler bölümlerine özel olarak yayınlanan güncellemelerde görmeye başladık. Bu güncellemelerden birisi de Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar özelliği olmuştu.

Fakat güncellemenin yayınlanmasının üzerinden çok uzun bir süre geçmesine rağmen hale bu özelliği alamayan kullanıcılar var. En son güncellemeyi almış olsa bile söz konusu özelliği kullanamayan birçok kullanıcıdan mesajlar alıyoruz. Peki, Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar özelliği hala akıllı telefonunuza gelmediyse neler yapmalısınız?

Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar Nedir?

Öncelikle Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar özelliğinin ne olduğundan söz edelim. Hatanın nedenini daha iyi anlamak açısından özelliğin ne olduğunu daha iyi bilmemiz gerekiyor. Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar, paylaşım yaptığınız hikayelerinizi bir nevi sabitlemenizi sağlıyor. Kullananların bileceği gibi hikayeler paylaşımları sadece 24 saat için geçerli.

Bu süre sonunda paylaşımlar otomatik olarak siliniyor. Instagram’ın bu özelliği sayesinde ise 24 saat sonrasında tamamen kaybolmasını istemediğiniz paylaşımları öne çıkanlar bölümüne alabiliyorsunuz ve bu bölümden görüntüleyebiliyorsunuz. Biyografi alanında bu paylaşımların görüntülendiğini belirtelim.

Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar

Güncelleme Cihazıma Gelmedi!

Bu özelliklerle beraber kullanılan sistem, hala bazı kullanıcılara verilmiş değil. Peki, sorun neden kaynaklanıyor? Sorunun neden kaynaklandığı konusunda net bir bilgi yok. Bazı akıllı telefon modellerinde Instagram güncellemelerinin çok geç kullanıma alındığını görebiliyoruz.

Bunun dışında bazı modellerde güncellemeler soruna neden oluyor ve kullanıcılar güncellemeleri alamıyor. Bunun birçok nedeni var. İlk neden Google Play Store güncellemelerini yapmamanız.

Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar

Play Store Güncellemeleri Yapın

Cihazınız Android bir cihazsa ve Instagram güncellemelerinin yüklenmiş olmasına karşın, söz konusu özelliği kullanamıyorsanız, Google Play Store hizmetlerinin güncel olduğundan emin olun. Başta resmi mağaza uygulaması olmak üzere, tüm güncellemeleri yapın.

Ardından cihazınızı yeniden başlatın ve Instgaram’ın veya diğer uygulamaların yeni bir güncellemesi olup olmadığına bakın. Bu şekilde güncellemelerin yayınlandığını kontrol edebilirsiniz.

Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar

Uygulamayı Yeniden Yükleme

Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar özelliği tüm güncellemeler yüklü olmasına rağmen gelmiyorsa, bu durumda yapacağınız en iyi işlem uygulamayı yeniden yüklemek olacaktır. Güncelleme sırasında uygulamada bazı sorunlar yaşanmış olabilir. Bu sorunların önüne geçilmesi, daha doğru ifadeyle düzeltilmesi için temiz kurulum olarak nitelendirdiğimiz kurulumu yapmanız gerekiyor.

Bunun için Instagram’ı tamamen cihazınızdan kaldırın. Bir yardımcı program kullanarak ya da önce “ayarlar>uygulamalar>ınstagram” yolunu izleyip cihazınızın ön bellek ve verilerini temizleyip, ardından ise kaldırma işlemini yapabilirsiniz. Sonra cihazınızı yeniden başlatın. Ardından Instagram’ın en güncel sürümünü yeniden indirip yükleyin. Sorunun çözülmesi lazım.

Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar

Yine Olmadı!

Tüm bu işlemler Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar özelliğini kullanmanıza sağlamadıysa, beklemekten başka çareniz yok. Cihazının işletim sistemi sürümünden ya da sürümünden kaynaklı olarak güncelleme henüz sunulmamış olabilir. Bunun dışında bazı cihazların güncellemeyi hiç alamadığını da görüyoruz. Son çare olarak Instagram’a başvuru yapılabilir.

Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar Özelliğinin Kullanılamaması Sorunu
2.8 (55.56%) 9 votes

19 Comments

 • melih dedi ki:

  benim bi hesabımda öne çıkar seçeneği çıkıyor diğerine geçtiğimde çıkmıyor. sıkıntı bence hesap maillerle alakalı olabilir. nedir bunun çözümü ya ????

 • Ceylan dedi ki:

  Benim one cikanlarim farkli hesaplardan gozukmuyor. Nasil cozulur?

 • Melih dedi ki:

  Bilemiyorum Instagram Beta ya geçtim kaç kere bu sorunu yazdım onlara ama bi çözüm yok hala aynı

 • Burcu dedi ki:

  Ayni cihazda bir hesapta ine cikanlar gelirken baska hesapta gelmiyor sebebi nedir nasil duzeltebilirim. Hikyayeye attigim bir fitograf cihazimdan silindi birtek ordan alabilirim. Gelemsini cok istiyorum

 • Kazım dedi ki:

  Sorunu çözebildiysen yardimci olurmusun uz
  Instagram @kazim_kooc

 • Gamze dedi ki:

  Benim de öyle kendi telefonumdan başka hesapta gözüküyor ama kendi hesabımda gözükmüyor bu neden böyle

 • OkanDerya dedi ki:

  benimde ekledigm bi hesabımda öne çıkar seçeneği çıkıyor diğerine geçtiğimde çıkmıyor. Nedeni ne acaba yardmcı olabilirmsnz lütfen acil…

 • Kadir dedi ki:

  İsteğram profilinde üst sağda saat ibaresi var ona tıklayıp öne çıkanları oluşturman yeterli

 • melih dedi ki:

  çözüm yok hala

  • Sıdıka dedi ki:

   Öne çıkarma butonu defalarca güncellememe rağmen profilimde görünmüyor başkasının hesabını kendi telefonumdan girdim öne çikanlar var ancak kendi hesabımı başka telefonla da kendi telefonumla da girsem görünmüyor bu sorunu nasıl çözebilirim

 • Yiğit dedi ki:

  Arkadaşlar sanırım sorun facebook hesabı bağlantısı eğer facebook a bağlıysa bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz facebook a bağlı olmayıpta uaşayan varsa değildir

  • onatizm dedi ki:

   İnsta ve Facebook hesaplarım bağlı değil. Hiç olmadı. Tüm güncellemeleri yaptım. Önce çıkanlar sorununu yaşayanlardanım.

   Öne çıkanlar özelliğini kullanabilen arkadaşımın telefonundan giriş yaptım. Yine yok… Uygulamayla ilgili değil. Hesapla ilgili.

 • melih dedi ki:

  çözüm yokmu acaba ? apk olarak yüklesek düzelir mi ? deneyen var mı ?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.