Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar Özelliğinin Kullanımı

Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar

Instagram, hikayeler bölümünü bu kez Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar özelliği ile güncelleyerek sosyal medyanın gündemine oturmayı başardı. Çok kısa bir süre içerisinde hikayeler bölümünü kullanıcılara benimsetmeyi başaran ve çok kısa bir süre içerisinde kullanım oranlarını 300 milyona kadar çıkaran Instagram’ın yeni özelliği, şimdiye kadar yayınlanmış olan güncellemeler içerisinde de en öne çıkanlarından biri oldu.

Adı ile orantılı olarak uygulamanın en öne çıkan özelliklerinden biri olan Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar sisteminin, daha ilk günden milyonlarca kişi tarafından denemelerinin yapıldığı da açıklandı. Peki, bu kadar ilgi gören ve en büyük güncellemelerden biri olan Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar özelliğini nasıl kullanacağız? Bu yeni özellik hakkında nasıl detaylar biliyoruz? Artıları ve eksileriyle beraber yeni özelliğin detaylarına geçiş yapalım.

Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar Nasıl Kullanılacak?

Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar özelliğini kullanmak için uygulamada bazı mini değişimler yapıldı. Bu değişiklikler uygulamanın tasarım kısmına da etki eden değişiklikler. Yeni sistemin kullanımı da haliyle bu yeni düzene göre oluşturulmuş durumda. Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar sistemini kullanmak için yapacaklarınız ise şöyle;

 • Profilinizi sol kısmında “yeni” ibaresini göreceksiniz.
 • Yeni ibaresine bastıktan sonra, arşiv pencereniz açılacak.
 • Burada bir parantez açmamız gerekecek. Instagram hikayeler bölümü için yeni arşiv özelliğinin duyurulduğunu biliyoruz. Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar özelliğiyle beraber duyurulan yeni özellik, öne çıkanlar kısmında da doğrudan etkili. Yani aslında iki özelliğin birbiri arasında bir bağlantı olduğunu rahatlıkla söylemek mümkün.
 • İşlemimize devam edecek olursak, yeni butonundan sonra arşivden öne çıkarmak istediğimiz paylaşımı seçiyoruz.
 • Burada sizden bir kapak fotoğrafı belirlemeniz isteniyor. Kapak fotoğrafınızı da seçtikten sonra paylaşım için isim vermeniz yeterli.
 • Paylaşımları bu şekilde öne çıkarmak mümkün. Şimdi yeni özelliğin bilinmesi gereken noktalarına geçelim.

Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar Bilinmesi Gerekenler

Öne çıkanlar özelliğinde yaptığınız paylaşımlarda bir süre sınırlaması yok. Hikayeler paylaşımlarında yer alan 24 saat süre sınırı, bu bölümde yok. Siz silene kadar eklediğiniz paylaşımlar öne çıkanlar bölümünde yer alacak.

Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar

Uzun süre öne çıkanlar paylaşımlarında kalacak olması, seçtiğiniz paylaşımlarınız için düzenleme ihtiyacının ortaya çıkmasına neden olabilir. Burada Instagram kullanıcılara belli başlı klipleri silmenize izin veriyor olsa da paylaştığınız öne çıkan gönderilere düzenlemeler sunmuyor. Detaylı bir düzenleme sistemi beklememek gerekiyor. Yeni özellikte paylaşımları öne çıkan kısmından kaldırmak için ise paylaşımları silmeniz yeterli oluyor. Aksi halde dediğimiz gibi kendiliğinden süre sınırına bağlı olarak kalmak gibi bir özelliğe sahip değil.

Son olarak yeni özelliğin bazı kullanıcılar tarafından kullanılamadığı yönünde haberlerden söz edelim. Her zaman olduğu gibi güncelleme bölge sınırlamalarıyla beraber yayınlandı. Instagram 25 sürümünü şu an herkes kullanamıyor ancak güncellemeler dağıtılmaya devam ediyor. Muhtemelen 1-2 gün içerisinde bu özellikler tüm kullanıcılara açık olacak.

Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar Özelliğinin Kullanımı
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Bir önceki yazımızı Facebook Messenger ile Instagram Arasında Kişi Aktarımı Özelliği Geliyor başlıklı içeriğimiz Facebook Messenger, instagram ve Messenger ile instagram detaylı bilgiler verilmektedir.

15 Comments

 • OKan dedi ki:

  bende yok bi yardım

 • Tahir Sever dedi ki:

  ınstagram hikaye öne çıkar özelliğini kullanabiliyordum fakat bi gün yanlışlıkla telefondan ınstagramı kaldırdım sonra yeniden yükledim ve hikaye öne çıkar özelliğini şuan kullanamıyorum son sürüm güncel sürüm kullanıyorum ama olmuyor yardım edebilir misiniz.

 • Vavi dedi ki:

  Bu özellik ne yapıp ettiysem bendede bir türlü olmuyor silip tekrar indiriyorum. En son güncellemeyi kullanıyorum ama yok . Biri birşey söylesin. Çok saçma yaa .

 • Kaan dedi ki:

  Kendi telefonumdan 2 hesaba giriyorum kendi hesabımda öne çıkar çıkmıyor ama diğer arkadaşın hesabında çıkıyor ne yapmam lazım ?

 • Selvi dedi ki:

  Merhaba aynı sorun bende de var başka bir telefondan girdigim de hikaye arşivim görünüyor normal kendi telefonum samsung s6edge den girdigim de görünmüyor telefonla mi alakalı anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim

 • Nur dedi ki:

  İphone 8 plus olmasına rağmen hala gelcek bekliyoruz

 • Vatan dedi ki:

  Beyler bayanlar öne çıkar özelliği 6.0 marshmallow üstü sürüm yüklü olan cihazlarda kullanılıyor artık 6.0 marshmallow ve altı sürümlerde kaldırdılar boşuna telefonu format fln yapmayın

 • Ayse dedi ki:

  Benim de kullanılmıyor ne yapacağız bunun için bir bilgi verin lütfen

 • İrem bilci dedi ki:

  Diper hesaplarda oluyor benim hesabımda çıkmıyor neden olabilir?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.