Instagram Hikayeler Özelliğinin Kullanım Oranları Sürekli Artıyor

Instagram resimlerin hikayesi güncellemesini Snapchat uygulamasından esinlenerek güncelleme olarak yayınlamıştı. Facebook’un yaptığı açıklamalarla beraber uygulamaya ekleneceğinin açıklanması bile büyük ses getirmiş olan güncellemenin yayınlanmasının hemen ardından ise Instagram, bir anda Snapchat’in en büyük rakiplerinden de biri haline gelmişti. Snapchat’in rakiplerinden ayrılan ana özelliklerinden biri olarak bilinmesi resimlerin hikayesi özelliğinin Instagram kullanıcıları tarafından eleştiri almasına da neden olmuştu.

Öyle ki birçok sosyal medya platformunda uzun süre Instagram’ın esinlendiği özelliği güncelleme olarak sunması dalga konusu olmuş ve Facebook eleştirileri gelmişti. Snapchat yaptığı açıklamada da tüm bu eleştirilere destek vermiş ve söz konusu özelliğin Instagram’da beğenilmeyeceği yönünde sinyaller vermişti.

Fakat güncellemenin yayınlanmasının ardından belli bir süre geçtikten sonra Instagram’ın aslında nasıl yerinde bir adım attığı ortaya çıktı. Daha önce tasarım değişikliğinde de eleştiriler almasına karşın geri adım atmamış olması ve ardından yeni temasını da kabul ettirmesi örneğinde olduğu gibi şimdilerde de Instagram resimlerin hikayesi özelliğini kullanıcılara kabul ettirmeyi başardı. Son verilerde bu durumda Instagram’ın nasıl başarılı bir çalışma yaptığını da ortaya koyuyor.

Instagram Resimlerin Hikayesi Özelliği Günlük 100 Bin Paylaşım Alıyor

Facebook yetkilileri tarafından yapılan son açıklamaya göre Instagram’ın yeni özelliği en çok kullanılan özelliği oldu. Bir anda binlerce kişinin favori özelliklerinden biri haline gelen resimlerin hikayesi özelliği için Instagram’da bir günden 100 binin üzerinde paylaşımlar yapıldığı da belirtildi. Birçok sosyal medya uygulamasının genel olarak yakalayamadığı başarıyı sadece resimlerin hikayesi özelliği ile yakalayan Instagram’ın bu özelliği için ise yeni güncellemeleri gelmeye başladı. Peki, resimlerin hikayesi özelliği için gelen güncellemeler neler daha detaylı bakalım.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Depresyon Desteği İle Gündemde

Instagram-hikayeler

Arama Ve Öneri Özelliği

Bu noktada hikayeler özelliğinin yayınlanmasının hemen ardından Instagram’ın yayınladığı ilk güncelleme arama özelliği güncellemesi olmuştu. Zira Instagram bu sayede kullanıcıların birbirlerinin hikayelerine çok daha kolay ulaşmalarını sağlamaya başladı. Haliyle aslında bu durum Instagram’a yaradı ve resimlerin hikayesi özelliği çok daha fazla kullanıcı tarafından ziyaret edilmeye başlandı.

Efekt, Yazı, Resim Ekleme

Hikayelere gelen bir diğer özellikte ise Instagram, hikayelerde yer alan paylaşımlara resim yazısı, efekt ve mini animasyonlar eklemeye izin vermişti. Söz konusu güncelleme sayesinde hikayeler bölümü çok daha eğlenceli bir bölüm haline geldi ve Instagram’a bu yönde birçok olumlu mesaj gönderildi.

instagram-hikaye

Boomerang Özelliği

Son olarak dün yayınlanan güncelleme ile beraber Instagram resimlerin hikayesi özelliğine ileri geri video ekleme özelliğini dahil etti. Boomerang ile çalışan özelliği kullanmak için hikayeler kamera bölümünden sadece Boomerang seçimi yapmanızın yeterli olacağını açıklayan Instagram, böylelikle hikayeler video paylaşımlarına verilen önemi de arttırdığını göstermiş oldu.

Bahset Özelliği

Son olarak yine yeni yayınlanan güncelleme ile beraber Instagram, artık takipçilerinizi ya da arkadaşlarınızı da hikayelere eklemenize izin veriyor. Bu sayede hikayede yer alan arkadaşlarınızı da etiketleyerek takipçilerinizin doğrudan arkadaşlarınızın Instagram sayfasına yönlenmesini de sağlayabiliyorsunuz.

Instagram Hikayeler Özelliğinin Kullanım Oranları Sürekli Artıyor
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +