Instagram Hikayeler Paylaşımlarını İlgi Çekici Hale Getirme (Bölüm 2)

Instagram Hikayeler

Geçen yazımızda Instagram Hikayeler paylaşımlarını nasıl daha ilgi çekici hale getirebileceğimizden söz etmiştik. İlk yazımızda daha çok paylaşılan hikayelerin düzenlenmesi konusunda bilgiler vermiştik. Paylaşılan hikayenin içerisinde yer alan fotoğraflara çıkartmalara eklemek, bu fotoğraflara filtre eklemek ve metin ekleme ya da çizim ekleme gibi konulardan söz ettik.

Bu bölümü ilk kısım olarak ele aldık. Zaten bu kısım paylaşım düzenleme aşaması ve en temel aşama. Öncelikle bu bölüme özen göstererek daha ilgi çekici paylaşımlar hazırlamanız mümkün. Hatta kalıcı paylaşımlara bile buradan takipçi çekmeniz için en önemli adımlardan biri fotoğrafları ve videoların düzenlenmesi. Bu yazımızda ise daha detaylı olarak devam edeceğiz. Bu kez farklı püf noktaları ele alacağız. Peki, Instagram Hikayeler paylaşımlarını ilgi çekici hale getirmek için daha neler yapabiliriz?

Instagram Hikayeler Arkadaş Etiketleme Sistemi

Bu yazımızda ilk olarak arkadaş etiketleme sisteminden söz edeceğiz. Instagram Hikayeler paylaşımlarında, tıpkı sıradan paylaşımlarda olduğu gibi etiketleme sistemine özen göstermeniz gerekiyor. Hikayelerinizin çok daha fazla kullanıcıya ulaşması için bu etiketleme aşaması oldukça önemli bir aşama. Instagram Hikayeler paylaşımlarını hazırladıktan sonra, paylaşımlarınıza “@” simgesini kullanarak arkadaşlarınızı etiketleyebilirsiniz.

Hem paylaşım hem de açıklama kısımlarında etiketleme işlemi çok daha mantıklı olacaktır. Paylaşımlarınıza etiket çıkartmaları ekleyerek resim içinde arkadaşlarınızı etiketleyin. Kişinin profiline ilişkin canlı bir bağlantı olan etiket için sınır ise 10 kişi. En popüler arkadaşlarınızı 10 kişiye kadar etiketlemeniz, Direct mesajlarla bu arkadaşlarınızın uyarılması anlamına geliyor ki böylelikle Instagram Hikayeler paylaşımları yapılır yapılmaz kullanıcılar paylaşımdan haberdar oluyor.

Instagram Hikayeler

Direct Mesaj Bölümünden Paylaşmak

Bir diğer yöntem ise hikayeleri Direct bölümünden göndermek. Instagram’ın güncellemeleri sonrasında hikayeler artık doğrudan kullanıcılara da gönderilebiliyor. Hazırladığınız paylaşımlarınızı arkadaşlarınıza göndermeniz veya arkadaş gruplarınıza eklemeniz, hikayeleriniz görüntüleme sayısını arttırma konusunda çok önemli bir adım olarak gösteriliyor.

Ayrıca burada trafik olayı da oldukça önemli. Başka kullanıcıların hikayelerini de arkadaşlarınıza veya arkadaş gruplarınıza gönderebiliyorsunuz. Arkadaşlarınıza ve arkadaş gruplarınıza beğendiğiniz hikayeleri gönderip, gönderdiğiniz hikayelerin kullanıcılarının da sizin hikayenize bakmasını sağlayabilirsiniz. Kısacası bir trafik oluşturarak görüntüleme sayılarınızı arttırabilirsiniz. Ayrıca arkadaş gruplarının artısının oldukça yüksek olduğunu eklemiş olalım.

— Ek: Eğer hikayeler paylaşımlarınızda kendi hikayelerinizin başkaları tarafından gönderilmesini istemiyorsanız da düzenlemeler yapabilirsiniz. Bunun için hikayeler ayarları kısmından “paylaşıma izin ver” kısmını kapatmanız yeterli oluyor.

Instagram Hikayeler

Hikayeler Görsel Cevaplar Göndermek

Instagram Hikayeler paylaşımlarında yine trafiği arttırmak adına görsel cevap özelliğini kullanabilirsiniz. Gezdiğiniz hikayeler paylaşımları içerisinde beğendiğiniz paylaşımlara ya da istediğiniz paylaşımlara anında görseller veya videolar ile cevap verebilirsiniz. Bu özelliği kullanmanız da uygulamada aktifliğinizi bir hayli arttıracaktır.

Tabii ki bu paylaşımlar arkadaşlarınız tarafından görülecek ve daha etkileşimli bir ortam oluşturacaksınız. Kısacası daha aktif bir kullanım, arkadaşlarınızın aynı şekilde hikayelerinize ilgi göstermesini sağlayacaktır. İsterseniz hikayelere cevap olarak yeni kendi hikayelerinizi oluşturup, doğrudan arkadaşlarınıza veya arkadaş gruplarınıza da gönderebilirsiniz.

Tüm bu aşamalar Instagram Hikayeler paylaşımlarını daha da öne çıkarmaya olanak sağlayacaktır. Bahsettiğimiz bu sistemler, genelde kullanıcıların aktif kullanımına yönelik olarak yer alan öneriler. Tüm bu aşamalarda uygulamayı ve hikayeler bölümünü ne kadar aktif kullandığınız oldukça önemli. Eğer paylaşımlarınız ve uygulamada bahsettiğimiz tüm bu adımlarla beraber daha aktif bir kullanım sunacak olursanız, hem Instagram Hikayeler paylaşımlarınız daha fazla ilgi çekecek hem de genel olarak profiliniz daha fazla ilgi çekecektir. Önerlerimize devam edeceğiz.

Instagram Hikayeler Paylaşımlarını İlgi Çekici Hale Getirme (Bölüm 2)
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

2 Comments

  • Hasan dedi ki:

    Bazı arkadaşların cidden suyunu kaçırdığı bir özellik olmaya başladı hikaye özelliği. 24 saat boyunca tık tık çekim yapan mı dersin, arkadaşı ile gerçekleştirdiği kısa bir buluşmayı 500 hikaye ile ölümsüzleştiren mi dersin… Instagram hikaye özelliğinde bazı kısıtlamaların olması gerekiyor.

  • Ceylin dedi ki:

    Hikaye olayına sanırım instagram noktayı koydu 🙂

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.