Instagram Hikayeleri Bilgisayardan Nasıl Görüntülenir?

Instagram’ın son yıllarda en çok ses getiren güncellemesi resimlerin hikayesi güncellemesi oldu. Resimlerin hikayesi güncellemesinin bu kadar konuşulmasının nedeni ise aslında söz konusu güncellemenin tanıdık bir sistem olması. Zira resimlerin hikayesi özelliği aslında bir diğer sosyal medya uygulaması olan Snapchat tarafından kullanılan bir sistemdi. Hatta Snapchat uygulamasını öne çıkaran özelliğinde resimlerin hikayesi özelliği olduğunu söylemek gerekir. İlk etapta Instagram için rakip sosyal medya uygulamasından esinlenerek böyle bir güncelleme yayınlanması Instagram’ın eleştirilmesine neden olsa da şimdilerde en çok kullanılan özellikte resimlerin hikayesi özelliği.

Genel olarak akıllı telefonlar üzerinde kullanılan Instagram uygulaması aracılığıyla kullanımını yaptığımız resimlerin hikayesi özelliği ile yapılan paylaşımların ise bir süresi var. Bu şekilde yapılan paylaşımlar 24 saat sonrasında Instagram hesabınızdan kaldırılıyor. Haliyle paylaşımların kısa bir süre için hesapta durması kullanıcıların sadece akıllı telefonlarından değil bilgisayarlarından da hikayeler özelliğini görüntülemek istemesine neden olmakta. Peki, hikayeler paylaşımları bilgisayardan nasıl görüntülenebilir? Bakalım.

Resimlerin Hikayesi Paylaşımlarına Bilgisayardan Bakma

  • Resimlerin hikayesi paylaşımlarını bilgisayar üzerinden görüntülemek için mutlaka Instagram web sürümünden yararlanmak gerekiyordu. Fakat web sürümünün yeterli özelliklere sahip olmaması nedeniyle kullanıcıların bu işlem için mutlaka ekstra uygulamalardan yararlanmaları gerekiyordu.

  • Fakat Instagram’ın son yayınlandığı uygulaması sayesinde bu gibi bir sorun kalmadı. Bilgisayarınızdan da resimlerin hikayesi paylaşımlarınızı görüntülemek için yapmanız gereken işlemler artık oldukça basit. Bunun için öncelikle yeni Instagram Windows uygulaması indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı yükleyip ardından doğrudan uygulamaya giriş yapmanız yeterli olacaktır. Artık bu uygulama sayesinde bilgisayarlardan da doğrudan Instagram kullanımını gerçekleştirebiliyorsunuz.
Instagram Hikayeleri Bilgisayardan Nasıl Görüntülenir?
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.