Instagram hikâyelerini bilgisayardan izleme

Instagram denilince ilk olarak hikâyeler özelliği geliyor ve kullanıcılar bu özelliği her yerde kullanabilmeyi istiyor. Bu yazımızda Instagram hikâyelerini bilgisayardan izleme konusunu inceleyerek sizlerin her yerde Instagram hikâyelerine ulaşabilmenize yardımcı olmaya çalışacağız.

Instagram hikâyelerini bilgisayardan izleme

Son zamanlarda birçok kullanıcı Instagram hikâyelerini bilgisayardan izleyemediklerinden ve sorun yaşadıklarından şikâyet etmekteydiler. Öncelikle belirtmek gerekirse birçok bilgisayarda kullanılamamasının asıl nedeni bir hata değil, teknik olarak Instagram’ın bu özelliği bilgisayarlara sunmamasından kaynaklanıyor. Bu nedenle Instagram hikâyelerini bilgisayardan izleme için eklentilere başvurulması gerekiyor. Eklentiyi yüklemek için de Google Chrome tarayıcısına girmeli ve Chrome IG Story uzantısını yüklemelisiniz. Ardından bu eklentinin kurulumunu yapabilir ve hikâyeleri bilgisayarınızdan da izleyebilirsiniz. Fakat Instagram hesabınızı ve tarayıcınız kapatıp açarak eklentiyi aktif hale getirmeyi unutmayın.

Instagram Hikâyeleri Eklentisiz İzleme

Instagram hikâyelerini bilgisayarınızdan herhangi bir eklenti kurmadan izleyebilmeniz için Windows 10 işletim sistemini kullanıyor olmanız gerekmektedir. Bu işletim sistemini kullanan kullanıcılar herhangi bir işlem yapmadan Instagram’ın bu özelliğini rahatlıkla kullanabilirler.

Instagram Hikâyeleri Engellenebilir mi?

Instagram’da hikâyeler özelliği kullanıma açıldığından beri oldukça popüler bir hale geldi ve herkes tarafından beğeniyle kullanılmaya başladı. Bildiğiniz üzere yüklenen hikâyeler 24 saat boyunca izlenebiliyor ve günlük durumlardan haberdar olmanızı sağlıyor. Instagram ana sayfasının üst kısmında bulunan hikâyelerden herhangi birine tıklayarak hikâyeleri sırayla izlemeye de başlayabiliyorsunuz. Bu özelliği kullanırken hikâyelerinizi izlemesini istemediğiniz kişiler olabilir ve bunların hikâyelerinizi izlemesini de engelleyebilirsiniz. Bunun için bu hikâyelerinizi izlemesini istemediğiniz kişinin profiline girmeli ve sağ üst köşede bulunan (…) üç nokta işaretine tıklamalısınız. Buradan hikâyeni gizle seçeneğine dokunduğunuzda bu kişi sizin hikâyelerinizi göremez. Fakat unutmayın ki hikâyelerinizi yalnızca bu hesap için gizlemiş oluyorsunuz, başka bir hesabı varsa ya da ortak arkadaşlarınız vasıtasıyla hikâyenizden yine de haberdar olabilir.

Instagram hikâyelerini bilgisayardan izleme konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram hikâyelerini bilgisayardan izleme
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.