Instagram Hikayelerinin Süre Sınırı Değişiyor

| Kasım 16, 2017 | Instagram Haber
Instagram Hikayeleri

Facebook, Snapchat gibi devlere rağmen hikayeler özelliğinde ilk sırada yer alan Instagram, düzenli olarak bu bölüme yatırımlarını yoğunlaştırmaya devam ediyor. Instagram Hikayeleri kısmını geliştirmek ve düzeni sağlamak adına yayınladığı tüm güncellemelerden sonra yavaş yavaş işlevsel özelliklerde önemli değişiklikler yapılmaya başlandı.

Çoklu fotoğraf ve video paylaşım desteği gibi Instagram Hikayeleri bölümünü zenginleştirecek güncellemeler alan uygulamanın, bu kez ise paylaşım ayarları ve sınırları konusunda yeni bir düzenleme aldığı ortaya çıktı. Instagram Hikayeleri için yayınlanan bu düzenleme sayesinde kullanıcıların süre sınırına takılmayacaklarını görüyoruz. Peki, nasıl?

Instagram Hikayeleri 24 Saat Sınırı Kalkıyor

Şimdiye kadar kullandığımız hikayeler bölümünde katı bir süre sınırı vardı. Bu sınır nedeniyle kullanıcılar, sadece 24 saat içerisinde çekilmiş olan fotoğraflarını ya da videolarını hikayeler bölümünden paylaşabiliyordu.

Süre sınırı olarak gösterilen bu sınır, kullanıcıların paylaşımlarının oldukça sınırlı kalmasına neden oluyordu. Fakat kullanıcılardan gelen istek, Instagram’ın bölümün aktifliğini arttırmak istemesi, Snapchat uygulamasına karşı yeni bir atak yapılmaya çalışılması, 300 milyona ulaşan kullanıcı aktifliğini kaybetmemek ve daha birçok nedenden dolayı Instagram yetkilileri sistemi değiştirme kararı aldı.

Instagram Hikayeleri

Instagram Hikayeleri için yayınlanan son güncelleme sonrasında sunulan 24 saat kuralı değiştirildi. Bunun yerine kullanıcıların galerilerinde yer alan çok daha eski fotoğrafları paylaşmaları sağlanmış oldu. Galeride yer alan fotoğraflarınızı paylaşarak, eski fotoğraflarınızla da hikayeler oluşturmanızı sağlayan güncelleme yayınlanmış durumda.

Hikayeler paylaşımlarını çok daha aktif hale getirecek olan sistemin, bir ufak artısını daha belirtelim. 24 saat öncesinde çekilmiş, eski bir fotoğrafı paylaşırken paylaşıma çekim tarihini gösteren çıkartmalarda eklenebiliyor. Bakalım bu sistemle Instagram Hikayeleri daha ne kadar çok kullanıcı kazanacak? Şimdi merak edilen soru bu.


One Comment

  • Esra dedi ki:

    Ve bu sayede instagram snapchat uygulamasına da büyük bir darbe vurdu. Canlı yayın ile periscope uygulamasını da neredeyse tarihe gömecek olan instagram yaptığı bu yenilik ve iyileştirme çalışmaları ile aslında biz kullanıcılar için bir çok farklı uygulamayı tek çatıda toplayıp kolaylık sağlamış oluyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.