Instagram yenilikler

Geçtiğimiz hafta ansızın bir güncelleme yayınlayarak bir anda tüm tasarımını değiştirdiğini duyuran Instagram’a tepkiler devam ediyor. Tasarımı beğenmediklerini dile getiren ciddi bir kullanıcı kitlesi Instagram’a bu konuda birçok mesaj atmaya başladı. Özellikle logo konusunda hali hazırda hala eleştiriler almaya devam eden Instagram, tüm bunlara karşın yeni özellikler geliştirmeye de devam ediyor. Tasarım konusunu bir kenara bırakan ve artık bu tasarımı kullanacağını kesin bir dille belirten Instagram, şimdilerde ise gözü firma hesaplarına dikti.

Zira hem çok geniş kitlelere ulaşma imkanı hem ulaşılan kitlelere kolay etki edebilme, yani görsel tanıtım yapabilme imkanı nedeniyle birçok firmanın Instagram’ı tercih ettikleri biliniyor. Hatta bu firmaların birçoğunun Instagram yarışmaları düzenleyerek daha fazla kullanıcı kitlesi oluşturduklarını da biliyoruz. Tabi bununla beraber aslında her ne kadar firmalar Instagram üzerinden marka ve ürün tanıtımı yapabiliyor olsa da aslında firmaların bu alanda gerekli analizlere ulaşamadığını da biliyoruz. Yani aslında Instagram’ın firmalar tarafından bir Pazar yoklaması olarak değil de bir ürün kataloğu olarak değerlendirildiğini söylemek mümkün. İşte bu konuda ise Instagram yeni bir çalışma başlattı. Reklam gelirlerini arttırmak isteyen uygulama artık firmalarında kendi hesapları için analizler yapabileceği yeni sistemi yani Insights duyurdu. Firmaların hesaplarını ziyaret eden bütün kullanıcıların niteliklerine ulaşabilecekleri yeni sistemin yakında gelmesi bekleniyor. Yeni analiz sisteminin nasıl çalışacağı konusunda ise henüz bir bilgi yok.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medya Hesapları İçin Bir Güvenlik Uyarısı Daha Geldi başlıklı makalemizde Instagram güvenlik, Instagram Güvenlik Açıkları ve Şifresiz kablosuz ağlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.