Instagram Kaybolan Fotoğraf Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram’ın uzun bir süredir açıklık getirmediği canlı yayın özelliği sonunda yayınlandı. iOS için kullanıma sunulan Android için de çok kısa bir süre sonra yayınlanacağı belirtilen canlı yayın özelliği sayesinde artık Instagram resimlerin hikayesi bölümünden canlı yayın yapmanız da mümkün hale geliyor. Üstelik canlı yayın sırasında sürekli, devam eden yorum akışı ve yorum sabitleme özelliği gibi birçok özellikle beraber Instagram’ın çok eğlenceli bir canlı yayın özelliği sunduğunu da söylemek gerekiyor. Buna ek olarak Instagram’ın kullanıcılara başka sürprizleri daha oldu. Uygulamaya eklenen yeni özelliklerden birisi de artık kaybolan fotoğrafların paylaşma özelliği olması.

Yeni Özellik Nasıl Kullanılıyor?

Instagram canlı yayın ile beraber gelen yeni özellik sayesinde artık kullanıcılara resim gönderdiğiniz de bu paylaşımlar bir süre sonra kendiliğinden kayboluyor. Söz konusu uygulamanın nasıl kullanılacağına geçelim.

Instagram-Kaybolan-Fotoğraf-özelliği

Aslında kullanım oldukça basit. Yapmanız gereken Instagram hikayeler sayfasında parmağınızı sağa kaydırarak kamera bölümünü açmak. Ardından istediğiniz bir fotoğrafı ya da videoyu seçip doğrudan paylaşımı oluşturmanız gerekiyor. Ardından ise sağ alt kısımda yer alan ok işaretine basmanız ve paylaşımı göndermek istediğiniz kullanıcıyı seçmeniz yeterli olacaktır. Bu şekilde kaybolan fotoğraf gönderimini de yapmış oluyorsunuz. Hemen belirtelim söz konusu paylaşımları karşı tarafın görmesi için Instagram uygulamasına giriş üst kısımda yer alan uçak simgesi şeklinde gelen mesajlara bakması gerekiyor.

Instagram Kaybolan Fotoğraf Özelliği Nasıl Kullanılır?
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.