Instagram Kaybolan Fotoğraflar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kısa süre önce Instagram beklenen canlı yayın güncellemesine kavuştu. Uzun süredir konuşulmasına rağmen bir türlü yayınlanmayan özellik sonunda kullanılabilir durumda. Instagram için yayınlanan güncelleme ile beraber kullanıma geçen canlı yayın özelliği sayesinde artık kullanıcıların resimlerin hikayesi bölümlerinden 1 saati aşmayacak şekilde takipçilerine canlı yayın yapabildiklerini belirtelim. Instagram için kullanılan canlı yayın özelliğinin güncelleme ile kullanıcılara sunulmasıyla beraber güncellemeyle ekstra özelliklerinde geldiğini belirtelim. Güncelleme ile beraber kullanıcılara sunulan ekstra özellik ise Direct mesajlarda kaybolan fotoğraf gönderimleri yapmak oldu.

Instagram’ın en beğenilen güncellemelerinden biri olan söz konusu güncellemenin kullanımı ise oldukça basit. Zira kullanıcıların tek yapması gereken Direct mesaj bölümüne girmek ve buradan kamera simgesine tıklamak. Ardından parmağınızı sol kısma doğru çekip gelen fotoğraf ekranından fotoğrafınızı çekmeniz yeterli oluyor. Son olarak ok işaretine basıp doğrudan karşınıza gelen listeden gönderi yapmak istediğiniz kullanıcılar seçmeniz yeterli olacaktır. Bu şekilde kaybolan mesaj gönderme işlemini de yapmış oluyorsunuz. Peki, bu özellik hakkında bilinmesi gerekenler neler bakalım.

Instagram Kaybolan Fotoğraflar

Instagram Kaybolan Fotoğraflar

Instagram Kaybolan Resim Mesajları İçin Püf Noktalar

Bu noktada bilmeniz gereken ilk şey adından da anlaşılacağı gibi bir süre sonra gönderilerinizin kaybolacağı. Yani eğer takipçilerinize kalıcı mesajlar göndermek istiyorsanız bu özelliği kullanmak yerine doğrudan DM göndermeniz gerekiyor.

Bunun dışında bilmeniz gereken bir diğer nokta ise gönderilerinizin sadece takipçilerinize ve onaylı mesaj alıp gönderdiğiniz kişilere gönderilebildiği. Diğer kullanıcılara bu özellikte gönderiler yapmanız mümkün değil. Ek olarak var olan paylaşımlarınızı, etiketlerinizi, ya da bildirimlerinizi bu şekilde göndermeniz durumunda bu şekilde gönderilerin kaybolmadığını da belirtelim.

Son olarak kullanıcıların kaybolan mesajların görsellerini almak için ekran görüntüsü alması durumunda size bildirim geldiğini de söylemek gerek.

Instagram Kaybolan Fotoğraflar Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.