Instagram Paylaşılan Hikayeleri Kimler Görmüş Nasıl Bakılır?

Instagram hikaye modu

Instagram’ın yeni güncellemeler üzerinde en çok çalışan uygulamalardan biri olduğunu söylemek mümkün. Facebook tarafından satın alındıktan sonra Instagram’ın güncellemeler konusunda daha çok adımlar atmaya başladığını da gördük. Öncelikle yapılan video süresi uzatma güncellemesi, daha sonra tasarım güncellemesi, son olarak logo tasarım değişikliği derken şimdilerde ise Instagram resimlerin hikayesi güncellemesi gündeme geldi. Daha önce bir diğer ünlü sosyal medya uygulaması Snapchat tarafından kullanılan ve Snapchat uygulamasının en önemli özelliklerinden biri olarak gösterilen resimlerin hikayesi güncellemesi ile artık sosyal medya uygulamaları arasında biraz daha öne çıkmaya başlayan Instagram’ın yeni güncellemesinin nasıl kullanılacağı ise merak konusu oldu.

Instagram tarafından açıklanan yeni güncelleme konusunda en çok merak edilen konulardan birisi de paylaşılan resim hikayelerini kimlerin gördüğüne nasıl bakılacağı. Tıpkı paylaşılan fotoğrafları kimlerin gördüğüne bakıldığı gibi Instagram resimlerin hikayesi modu ile oluşturulan fotoğraflara da kimlerin baktığını görebiliyorsunuz. Bunun için ise öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapmanız ve ardından da oluşturduğunuz resimlerin hikayesini açmanız gerekiyor. Daha sonra parmağınızla ekranı üste doğru kaydırdığınızda resimlerin hikayeleri paylaşımınıza kimlerin baktığını kolay bir şekilde görebiliyorsunuz. Bunun için ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor. Doğrudan kimlerin paylaşıma baktığı görüntüleniyor.

Bir önceki yazımız olan Instagram’ın Hikaye Modunda Nasıl Video Paylaşılır başlıklı makalemizde Instagram güncelleme, Instagram hikayeler ve Instagram hikayeler video hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.