Instagram RePost Özelliği Nasıl Kullanılır?

| Aralık 23, 2016 | Genel, Instagram Destek

instagram-repost-ozelligi-nasil-kullanilir

Öncelikle RePost kelimesinin birçok sosyal ağdan tanıdık geldiğini duyar gibiyiz. Paylaşılan bir görselin ya da videonun hoş olduğunu düşünüp doğrudan kendi takipçilerinize de ulaşmak istediğinizde Instagram RePost özelliği sizi bu yükten kurtarabilir. Ancak şunu belirtmek istiyoruz ki Instagram bu özelliği 600 milyonu aşan kullanıcı sayısına rağmen bizlere sunmuyor. Sosyal ağın diğerlerinden ayırt edici özelliklerinden birisi de bu denilebilir. Aslında kişisel bir sergi ya da kişisel bir alan olduğunu varsayarsak kendi hesabımızda başkasının paylaşımının olmaması bu açıdan mantıklı düşünülebilir.

Peki beğendiğimiz gönderiyi kendi takipçilerimizle nasıl paylaşacağız? Yani Instagram RePost nasıl yapılır? Bunun için tercih edeceğimiz yol üçüncü parti uygulamalardan geçiyor. Yine bir uyarı geçmekte fayda var ki her gördüğünüz uygulama sağlıklı ve sizin için güvenilir kriterler sunmayabilir. Dolayısıyla RePost uygulamalarına da güvenmeden indirme ve yükleme işlemi yapmamanızda fayda var.

  1. Instagram RePost uygulamaları arasında Google Play Store ya da AppStore üzerinden cihazınızın sürümüne uygun bir üçüncü parti uygulama edinin.
  2. Yüksek kullanıcı sayısı, güvenilir olduğuna inandığınız, tercihen kurumsal ve doğrulanmış yayıncıların aplikasyonlarını tercih ediniz.
  3. Yükleme işlemini tamamladıktan sonra uygulamayı çalıştırdığınızda sizden Instagram hesap bilgilerinizi girmeniz ve hesabınızı entegre etmeniz istenir.
  4. Bunun ardından ise kendi menüsü üzerinden zaman akışından kendi takipçilerinize, keşfet kısmından ise tüm Instagram kullanıcılarına ulaşabilirsiniz.
  5. Dilediğiniz görselin ya da videonun üzerine tıklayarak karşınıza çıkan ekstra RePost butonuyla ilgili paylaşım sayfasına gidebilirsiniz.
  6. Burada karşınıza etiket, yazı ve açıklama ya da benzeri filtre düzenlemeleri gibi alternatifler sunulacaktır.
  7. Düzenlemeleri yaptıktan sonra RePost butonu ile paylaşımı kendi profilinizde paylaşıp tüm takipçilerinizin beğenisine sunabilirsiniz.

Instagram RePost Uygulamaları Güvenilir Mi?

Instagram RePost uygulaması güvenilir mi diye soracak olursanız yüzlerce farklı aplikasyon olduğundan bahsederek cevap vermemiz gerekiyor. Keza hepsini bir kefede değerlendirmek yanlış olacağından güvenilir olan aplikasyonların kullanılabileceğini söyleyebiliriz. Son dönemlerde çok sık gündeme gelen onayınız olmadan başkalarını takip eden, fotoğraf beğenen hesaplar bu tarz üçüncü parti uygulamalardan dolayı bu izlenimleri veriyor. Yani üzerine hesabınızla giriş yapacağınız her uygulama sizin hesabınızın güvenliğini tehdit edebilir. Dolayısıyla bu konuda dikkat mercii doğrudan sizsiniz.

 

Instagram RePost Özelliği Nasıl Kullanılır?
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.