Instagram Resim Beğenememe Sorunu

| Ağustos 29, 2015 | Genel, Instagram 101
Instagram Resim Beğenememe

Instagram Resim Beğenememe Sorunu

Instagram hemen her gün kontrol edilen bir uygulama olmasına rağmen net olarak tüm sorunları çözülmüş değil. Özellikle bireysel kullanıcılar üzerinde etkili olan birçok sorunun olduğunu ve birçok kişinin de bu sorunlarla karşılaştığını da biliyoruz. İşte bu şekilde sürekli yaşanan sorunlardan birisi de resim beğenememe sorunu. Birçok kullanıcının başına gelebilen bu sorunu çözebilmek için öncelikle sorunun neden kaynaklandığını bilmek gerekiyor. Resim beğenememe sorununun oluşmasının nedeni ise birkaç farklı durumdan oluşuyor. İlk olarak internet bağlantısında sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz. Özellikle mobil ver kullanıyorsanız bu sorun sıkça yaşanan sorunların başında geliyor. Eğer ki internette böyle bir sorun olmadığını düşünüyorsanız bir gün içerisinde çok fazla beğeni yapmışsınız demektir. Instagram bu durumda da geçici bir süre resim beğenmenize engel olabiliyor.
Bunun dışında bir diğer etken ise topluluk kurallarını ihlal etmek. Uygunsuz paylaşımlar yapmaktan ya da hile kullanmaktan dolayı hesabınız engellenmiş olabilir. Şimdi sorunun çözümüne gelelim. İlk nedenden kaynaklanan bir sorun varsa. Bağlantınızı sıfırlamanız ve telefonunuzu yeniden başlatmanız yeterli olacaktır. Tabi internet paketinizin ne kadar kaldığına da dikkat edin. Hatta sorun çözülmezse WİFİ üzerinden girmeyi deneyin. İkinci nedenden kaynaklanan sorun için ise yapabileceğiniz bir şey yok. Eğer ki fotoğrafı beğeniyorsunuz ve kısa bir süre sonra fotoğraf beğenilmemiş duruma geri dönüyorsa büyük ihtimalle sorun bu nedenden kaynaklanıyor. Bu durumda 1 gün beklemeniz gerekiyor. Son olarak tüm bu nedenlerden dolayı değil topluluk kurallarını ihlal etmenizden kaynaklanan bir sorun varsa mesela hile kullanımı yapmışsanız bu durumda hesabınız engel almıştır. Engelin süresi ise genelde 48 saattir. Asıl dikkat etmeniz gereken bu durumun ilk defa olup olmadığı. Zira süresiz engel yemiş olabilirsiniz ki bu durumun çözümü yok. Böyle bir durumda direk olarak Instagram’da destek talebi göndermeniz gerekiyor. Tabi öncelikle 48 saat beklemenizi öneririm. Zira ilk defa kuralları ihlal etmekten dolayı engel alıyorsanız sorun çözülecektir.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Alex Dev Derbiye Instagram Hesabından Katıldı
Instagram Resim Beğenememe Sorunu
4.5 (89.73%) 292 votes

5 Comments

 • Adı olmayan dedi ki:

  Benimki yaklaşık iki haftadır böyle hepsini denedim olmadı.

 • Dilek dedi ki:

  İnstagram da bazi arkadaslarimin fotografini begeniyorum ama sonradan baktigimda begenilmemis oluyor neden?

 • Kdjdmxmmem dedi ki:

  Ben topluluk ihlali yapıcak bişey yapmadım takipçi almadım ama yinede geçiçi engel yedim

 • saniya dedi ki:

  benim ilk kez olmuyor ama ne takipçi satın aldım nede ölü kuralları ihlal edecek şeyler paylaştım, bir de bir gün içinde beğeni ve takip etme sınırı var onu da aşmadim ????

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +