Instagram Resim Beğenememe Sorunu

| Ağustos 29, 2015 | Genel, Instagram 101
Instagram Resim Beğenememe

Instagram hemen her gün kontrol edilen bir uygulama olmasına rağmen net olarak tüm sorunları çözülmüş değil. Özellikle bireysel kullanıcılar üzerinde etkili olan birçok sorunun olduğunu ve birçok kişinin de bu sorunlarla karşılaştığını da biliyoruz. İşte bu şekilde sürekli yaşanan sorunlardan birisi de resim beğenememe sorunu. Birçok kullanıcının başına gelebilen bu sorunu çözebilmek için öncelikle sorunun neden kaynaklandığını bilmek gerekiyor. Resim beğenememe sorununun oluşmasının nedeni ise birkaç farklı durumdan oluşuyor. İlk olarak internet bağlantısında sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz. Özellikle mobil ver kullanıyorsanız bu sorun sıkça yaşanan sorunların başında geliyor. Eğer ki internette böyle bir sorun olmadığını düşünüyorsanız bir gün içerisinde çok fazla beğeni yapmışsınız demektir. Instagram bu durumda da geçici bir süre resim beğenmenize engel olabiliyor.
Bunun dışında bir diğer etken ise topluluk kurallarını ihlal etmek. Uygunsuz paylaşımlar yapmaktan ya da hile kullanmaktan dolayı hesabınız engellenmiş olabilir. Şimdi sorunun çözümüne gelelim. İlk nedenden kaynaklanan bir sorun varsa. Bağlantınızı sıfırlamanız ve telefonunuzu yeniden başlatmanız yeterli olacaktır. Tabi internet paketinizin ne kadar kaldığına da dikkat edin. Hatta sorun çözülmezse WİFİ üzerinden girmeyi deneyin. İkinci nedenden kaynaklanan sorun için ise yapabileceğiniz bir şey yok. Eğer ki fotoğrafı beğeniyorsunuz ve kısa bir süre sonra fotoğraf beğenilmemiş duruma geri dönüyorsa büyük ihtimalle sorun bu nedenden kaynaklanıyor. Bu durumda 1 gün beklemeniz gerekiyor. Son olarak tüm bu nedenlerden dolayı değil topluluk kurallarını ihlal etmenizden kaynaklanan bir sorun varsa mesela hile kullanımı yapmışsanız bu durumda hesabınız engel almıştır. Engelin süresi ise genelde 48 saattir. Asıl dikkat etmeniz gereken bu durumun ilk defa olup olmadığı. Zira süresiz engel yemiş olabilirsiniz ki bu durumun çözümü yok. Böyle bir durumda direk olarak Instagram’da destek talebi göndermeniz gerekiyor. Tabi öncelikle 48 saat beklemenizi öneririm. Zira ilk defa kuralları ihlal etmekten dolayı engel alıyorsanız sorun çözülecektir.

Bir önceki yazımız olan Iphone Kullanıcılarına Kötü Haber başlıklı makalemizde Apple İcloud, Apple Instagram ve Instagram güvenlik hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Comments

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.