Instagram Resim Kaydetme Hakkında Merak Edilen Yeni Detaylar

Instagram Resim kayıt

Instagram’ın canlı yayın güncellemesinden sonra 10.2 güncellemesiyle beraber uygulamaya birçok yeni özellik getirildi. Uygulamaya getirilen yeni özelliklerle beraber yorum engelleme, yorum beğeni, yorum yanıtlama gibi birçok yeni özelliğin kullanıma sunulduğunu görmeye başladık. Tüm bu güncellemelerden sonra Instagram beğeni mi alacak yoksa eleştirilecek mi derken uygulama çok kısa bir süre geçmesine karşın yeni bir güncelleme haberi daha yayınladı. Instagram tarafından yayınlanan yeni güncelleme ile yine çok beklenen özelliklerden birisi devreye sokuldu. Peki, bu güncellemenin detayları neler? Güncelleme nasıl kullanılır? Bakalım.

Yeni Güncelleme İle Nasıl Bir Değişiklik Geliyor?

Öncelikle güncellemenin bize nasıl bir sistem sunduğuna bakalım. Yeni güncelleme ile beraber yine çok beklenen özelliklerden biri olan resim kaydetme özelliği devreye sokuldu. Sistemin sunduğu ayrıcalık ise oldukça beğeni toplayacak cinsten. Zira yeni sistem ile artık kullanıcıların profillerinde gezerken beğendiğiniz profillerde yer alan paylaşımları kayıt altına alabileceksiniz. Eski sistemde sadece beğeni ile bir süre resimler beğenilen paylaşımlarınız içerisinde görüntülenirken artık yeni sistemde Instagram içerisinde kayıtlı resimler olarak bir dosya oluşacak.

Doğrudan Instagram üzerinde oluşacak olan bu dosya ile beraber kayıt altına aldığınız tüm resimleri, beğendiğiniz ve kaybolmasını istemediğiniz tüm paylaşımları yine Instagram uygulaması içerisinde görüntüleyebileceksiniz. Doğrudan Instagram uygulaması içerisinde oluşacak olan bölüm bu sayede telefon hafızanızı da etkilemeyecek.

Instagram Resim-ekleme

Yeni Özelliği Kullanmak İçin Neler Yapmak Gerekiyor?

Instagram’ın kullanıcılara sunduğu bu yeni özelliği kullanabilmek için yapmanız gereken işlemler ise oldukça basit. Yapmanız gereken sadece Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra kaydetmek istediğiniz paylaşımların bulunduğu profile girmek. Resimlerini kaydetmek istediğiniz kullanıcının profiline girdikten sonra beğendiğiniz resmin üzerine gelip sağ alt kısımda yer alan fotoğraf kaydet butonuna tıklamanız yeterli olacak.

Ayraç şeklinde yer alan bu simgeye tıkladıktan sonra fotoğraf otomatik olarak bahsettiğimiz Instagram klasörüne eklenmiş olacak. Şu an için belli bölgelerde kullanıma sunulan yeni özellik kısa süre sonra tüm Instagram kullanıcıları içinde kullanılabilir hale gelecek. Uygulamanın nasıl kullanılacağı hakkında yeni detaylarında bundan sonra ortaya çıkması bekleniyor.

Güncelleme Ne Zaman Yayınlanacak?

Aslında beklenen resim kaydetme özelliği 10.2 güncellemesi ile beraber geldi. Fakat şu an için uygulama sadece Amerika bölgesi için yayınlandı. Aslında deneme aşamasında olduğu da bilinen özelliğin bir sonraki güncellemede yani 10.3 sürümünde tüm kullanıcılara sunulması beklenmekte.

Instagram Resim Kaydetme Hakkında Merak Edilen Yeni Detaylar
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.