Instagram Şifre Yenileme İçin Gelen Mailin Süresi Dolması Sorunu

Instagram Şifre Yenileme

Instagram’da kullanıcıların yaşadığı en büyük sorunların arasında şifre sorunları geliyor. Özellikle hesap erişimlerini kaybetmeye kadar varan şifre unutulması ya da şifrenin başak kişiler tarafından ele geçirilmesi durumunda yaşanan sorunlar kullanıcıların Instagram hesaplarına giriş yapmalarına da engel oluyor. Bu durumu çözebilmek için mutlaka Instagram’ın kullanıcılara sunduğu destek sayfalarından yararlanmak gerekiyor. Bu işlem için ise öncelikle kullanıcıların Instagram şifre değiştirme linkini kullanmaları gerekiyor. Şifre değiştirme işlemi içerisinde ise aslında işlenen sistemin oldukça basit olduğunu belirtelim. Bu noktada kullanıcıların şifre yenileme bölümüne e posta adreslerini girmeleri ve girdikleri adreslere de onay vermeleri gerekiyor. Onay işleminden sonra kullanıcılara bir şifre değiştirme maili gönderiliyor.

Kullanıcılara gönderilen mail linkleri sayesinde kullanıcılar bağlantı linklerine tıklayarak kolaylıkla yönlendirmeler sayesinde şifrelerini değiştirebiliyor. Tabi tüm bunlarla beraber zaman zaman şifre değiştirme işleminde de sorunlar yaşanmaya başlandığını da belirtelim. Yaşanan bu sorunların başında ise linkin süresinin geçmesi geliyor. Siz hesabınızın şifresini değiştirmek için link istediğinizde Instagram size bir link gönderiminde bulunuyor fakat gönderilen link yine güvenlik açısından belli bir süreye bağlı olan link olarak biliniyor. Yani belli bir süre boyunca bu linki tıklamadığınız şifrenizi değiştirmemeniz durumunda güvenlik gerekçesiyle link geçersiz kılınıyor.

Bir önceki yazımız olan Instagram Profil Resmi Nasıl Büyük Gösterilir? başlıklı makalemizde Instagram Profil büyütme, Instagram Profil Resmi ve Instagram Profil Resmi ayarları hakkında bilgiler verilmektedir.

3 Comments

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.