Instagram Takipçi Sayısını Arttırmanın 5 Yolu

Instagram, Facebook ile yaptığımız kıyaslamalarda daha az kullanıcı kitlesine sahip olduğumuz bir sosyal medya aracıdır. Bu önemli bir gerçektir. Instagram’da, bizim resimlerimizi beğenme, yorum yapma, arkadaşları etiketleme ve kendi resimlerimizi yayınlama gibi daha fazla özellik var. Peki herkesin çok istediği fenomen olma arzusuna yakınlaşmak için neler yapılabilir? Ne gibi taktikler uygulanırsa takipçi sayısını arttırabiliriz? Bugünkü yazımızda instagram takipçi satın al ekibi olarak bunlardan bahsedebiliriz.

Pazarlama Alanında Bir Sayfa Açabilirsiniz

Pazarlama materyallerini veya ürünlerinizi hesabınızda oldukça ön plana çıkararak görünür kılın. Bir Instagram hesabına sahip olmanız ve sizi takipçilerin aramasını sağlamak önemli bir adımdır. Aynı zamanda aranan bir isim olmak büyük bir şanstır. Bunun için ürün satma ya da reklam profilleri tüketici olan halkı sizin hesabınıza çekebilir.

Etkili İsimleri Paylaşımlarınıza Etiketleyin

Sahip olduğunuz hesabınız hangi hesapları ve hangi ünlü isimleri takip ediyor? Bu hesapları bulun ve sizin için tanıtım yapıp yapmayacaklarını sorun. İdeal olarak, ücretsiz ürünler karşılığında reklam yapmayı ve size takipçi göndermeyi kabul ederler. Ancak, çoğu kez reklam yapmak için ücret talep edilir. Bu aşamada gönderilerinize etiket yapmayı ihmal etmemelisiniz. Önemli ve çok takipçisi olan isimleri etiketlediğinizde o kişilerin takipçileri de sizi görebilecektir.

Bol Bol Yorum Yapın

Yorum göndererek diğer kişilerin hesaplarına katılmayı deneyin. Tabii ki, resimleri “beğenmek” güzeldir, ancak yorum yaptığınızda, adınız ve hesabınız, benzerlerinden daha çok ön plana çıkabilir. Bunun haricinde yorum attığınız hesaplarda adınızı gören yüksek sayıdaki instagram takipçi kullanıcıları sizi keşfedebilir.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Emojileriyle Daha Fazla Takipçi Kazanma

Çekiliş Güzel Bir Yöntem

Son zamanlarda ön plana çıkmış olan bir diğer takipçi kasma yöntemi ise çekiliş faaliyetleridir. Takipçilerinizin yorumlarda bir arkadaşını etiketlemesini gerektiren bir Instagram çekilişi ya da paylaşımı ekleyebilirsiniz. Bu sayede, gönderiniz ve ekstra diğer paylaşımlarınız sizi henüz duymamış olabilecek yeni takipçiler getirecektir. Son zamanlarda “hadi yoruma şu ifadeyi bırak” gibi paylaşımlar çok fazla takipçi çekmeye başlamıştır.

Sizi Takip Etmeleri İçin Onlara Neden Sunun

Sadece “Instagram’da bizi takip edin” demek yerine, insanlara bir sebep verin. Örneğin, hesabımın bir hayır amacı var ve insanları bu hayır işinde görmek için Instagram profilimi takip etmelerini istiyorum gibi ifadeler ile takipçi çağırabilirsiniz. Yani, eğer bir moda hesabınız varsa, takipçilere profilinizde stil ilhamı verebileceğinizi söyleyin.

Instagram Takipçi Sayısını Arttırmanın 5 Yolu
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +