Instagram Takipçisi Kazanmak İçin Hayat Kurtarıcı İpuçları Serisi -1

Herkesin sosyal medyada takipçi desteği alması ve geniş bir kitleye ulaşmak istemesi doğal bir istektir. Günümüzde fenomen olmak isteyenlerin attığı adımlarda paylaşımların saati, içeriği, samimi yaklaşımlar ve takipçiler arasındaki ilişki çok önemlidir. Peki instagram üzerinde daha çok takipçiye sahip olmak için neler yapılabilir? Instagram takipçi satın al ekibi olarak sizler için özel olarak hazırladığımız ipuçlarını sunuyoruz.

Instagram Stratejisi Oluşturun

Bir plan olmadan herhangi bir sosyal ağın kullanılması, boşa harcanan kaynaklara ve düşük yatırım getirisine yol açar. Instagram paylaşım ve kullanım planınız açıkça tanımlanmalıdır:

  • Ağdaki hedefleriniz ve takipçilere ulaştırmak istediğiniz gönderiler net olmalıdır. Bu, marka bilinirliğini artırmak, ürün satışlarını yapmak, web sitenize trafik çekmek vb. gibi özel bir alanda olabilir. Instagram’daki hedeflerinizin daha geniş paylaşım hedeflerinizle uyumlu olduğundan emin olun.
  • “Hedef kitleniz kimdir? Kaç yaşındalar? Nerede yaşıyor? Ne iş yapıyorlar? Instagram’ı ne zaman ve nasıl kullanırlar?” gibi sorulara yanıt aramalı ve takipçilerinizi iyi tanımalısınız.
  • Profilinizin estetiği göze hitap etmelidir. Tutarlı bir marka kişiliği, görsel bakış ve hikaye oluşturma kombinini iyi yapmalısınız. Gönderileriniz bir bakışta kolayca tanınabilir ve ilişkilendirilebilir olmalıdır.

Tartışmaya Açık Ve İlgi Çeken Gönderilere Yer Verin

Harika içerik, kullanıcıların mesajlarını beğenme, yorum yapma ve kendi profillerinde paylaşmalarını sağlayan dürtüdür. Ve bu sayede daha fazla erişim ve yeni takipçiler elde edersiniz. Harika paylaşımın anahtarı, hedef kitlenizi ve onların Instagram’da görmek istediklerini bilmektir. Paylaştığınız her şey takipçileriniz için ilgi çekici nitelikte olmalıdır.

Instagram Profilinizi Diğer Sosyal Ağlarda Tanıtın

Daha fazla Instagram takipçisi almak istiyorsanız, insanların sizi bulmasını kolaylaştırın. Başka bir sosyal ağda zaten bir hesap oluşturduysanız, bu hayranların Instagram hesabınız hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayın. Instagram profilinize bir bağlantı paylaşın ve mevcut sosyal takipçilerinizi kontrol etmek için teşvik edin. Diğer kanallarınızdaki en iyi Instagram yayınlarından bazılarını vurgulayabilirsiniz.

Daha fazla takipçinizin Instagram’da sizi takip etmesini sağlamak için bu yayınları ücretli reklamlarla artırmayı da düşünebilirsiniz. Destination Canada isimli şirket, Facebook izleyicilerini Instagram etkileyicisinden gelen dört teaser fotoğrafla Instagram hesabına yönlendirdi. Harika içerik ve potansiyel isim tanıtmasına sebep oldu. Marka ayrıca, takipçi üzerinden edindikleri yeni takipçi sayısıyla bağlantıdaki tıklama sayısını karşılaştırarak başarının takibini yapmak için özel bir URL kullandı. Başarılı bir yol olduğu kanısına varıldı.

Devamı için yazılarımızın takibinde olun. Serimiz devam edecektir.

 

Instagram Takipçisi Kazanmak İçin Hayat Kurtarıcı İpuçları Serisi -1
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.