Instagram Takipçisi Kazanmak İçin Hayat Kurtarıcı İpuçları Serisi -3

Takipçinizi arttırmanız için ipuçları vermeye devam ediyoruz. Instagram takipçi satın al ekibi olarak incelemeler sonucu işinize yarayacak bilgiler vermekteyiz.

Instagram Hesabınızı Diğer İletişim Kanallarında Paylaşıp, Reklamınızı Yapın

Tüm iletişim araçları (hem çevrimiçi hem de çevrimdışı) insanları Instagram hesabınıza yönlendirmek için bir fırsattır. Instagram hesabınızı web sitenizde, e-posta imzanızda ve çevrimiçi bültenlerde bağlantılarınızı kurarak insanlara ulaştırdığınızdan emin olun. Bu, sizinle zaten iletişim halinde olan kişilerin sizi sosyal medyada bulabilmelerini sağlayacaktır.

Instagram içeriğinizi blog yazılarına da eklemelisiniz. Bu şekilde, blogunuzu bir arama motoru aracılığıyla keşfeden kullanıcılar, Instagram hesabınızı da öğrenecektir. Ürün reklamı, kartvizitler veya bir etkinlik ya da mağazada tabela gibi çevrimdışı iletişim araçlarını da göz ardı etmeyin. Elbise şirketi Weddington Way, New York’taki lansman partilerinde katılımcıların bunları sosyal medyada bulabilmelerini ve etiketlemelerini sağlamıştı. Bu, hem katılımcılara hem de katılımcıların takipçilerine kendini tanıtma ve reklam oranlarını arttırmıştı.

Instagram Keşfet Sayfasını Hedefleyin

Instagram keşfet sayfası, Instagram uygulamasının altındaki büyüteç simgesine tıkladığınızda gördüğünüz şeydir. Instagram’a göre, Keşfet sekmesi “henüz izlemediğiniz hesaplardan isteyebileceğiniz fotoğrafları ve videoları bulabilirsiniz” anlamına gelir. Ayrıca, algoritmanın topluluktan keyif alacağını düşündüğü konuları da görebilirsiniz. Keşfet sekmesi, ekranın üst kısmındaki Instagram Hikayelerini de içerir. Bu sayfaya çıkmanız takipçinizi arttırmanız için kilit noktadır. Her gün Keşfetme sekmesini 100 milyondan fazla kişi ziyaret ediyor. Bu, kitlelerini büyütmek isteyen profiller için büyük bir fırsat demek.

Sizin Hesaplarınıza İle Alakalı & Benzer Kullanıcıları Takip Edin

Instagram’daki bir kullanıcıyı takip ettiğinizde, haber kaynağınızı ve profilinizi karşı tarafın kontrol etme ihtimali çok yüksektir. İlgi alanları ile alakalı ilgi çekici içeriklerle dolu paylaşımlarınız varsa, takipe geri dönmeleri olasıdır.

Sürekli Olarak Paylaşım Yapın

Mevcut takipçileriniz sizden içerik görmek ister. Bu yüzden sizi ilk sıralarda da görmeyi beklerler. Paylaşımlarınızda etkileşim kurduklarında, bu etkinlik sizi daha geniş bir kitleye ulaştıran takipçiler tarafından görülebilir. Mevcut takipçileriniz, yorumlarda arkadaşlarını da etiketleyerek harika içeriklerinizi başkalarının görmesini de sağlayabilir. Bunun için paylaşım sıklığını arttırmalı ve profilinizi boş bırakmamalısınız.

Instagram Takipçisi Kazanmak İçin Hayat Kurtarıcı İpuçları Serisi -3
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.