Instagram Takipçisi Kazanmak İçin Hayat Kurtarıcı İpuçları Serisi -6

Daha çok takipçiye sahip olmak demek, aradığınız havalı hesaplardan birine sahip olmak demektir. Son zamanlarda bu işten para kazanmaya başlamak bile popüler oldu diyebiliriz. Instagram takipçi satın al ekibinin takipçi kazanmanıza yardımcı olacak ipuçları serisinin en son partına geldik. Instagram takipçisi kazanarak kendinizi daha üste çekebileceksiniz.

Mevcut Topluluklarla Etkileşim Kurun

Tüm sosyal medya ağları gibi, Instagram, onun içinde oluşturulan topluluklar ile yaşamaktadır. Bu topluluklara katılmak istiyorsanız önce onları bulmalısınız. Sosyal analiz, markanızla ya da ilgi alanlarınız ile alakalı konuşmaları bulmanın harika bir yoludur. Ve oradan etkili kullanıcıları kolayca tanımlayabilirsiniz. Kendi ilgi alanlarınızdaki ünlü isimlere erişmelisiniz.

Bu kullanıcıları keşfettikten sonra, içeriklerini beğenerek, yorumlayarak ve paylaşarak katkıda bulunun. Birçok insan, aldığı bildirimi geri verecek ve gördüklerini beğendikleri takdirde sizi potansiyel olarak takip edecektir.

Takipçilerin yanı sıra, alakalı anahtar kelimeler, konumlar ve hashtag’lere de göz kulak olmalısınız.

Instagram Reklamlarını Düşünün

Instagram reklamları, gönderilerinizi başka şekilde göremeyen kişilerin önüne getirerek hızlı bir şekilde yeni takipçilere ulaşmanın güçlü bir yoludur. Kitlenizi konuma, demografiye, diğer kullanıcılara ve hatta temel ilgi alanlarına göre hedefleyin. Bütçenize uygun bir planlama da yaparak reklamları yayınlamaya başlayın.

Instagram Analizinden Bilgi Edinin

Instagram analiz araçları, her gönderi için erişim, etkileşim, en iyi yayınlar ve daha pek çok şeyle ilgili verileri size verir. Ayrıca cinsiyet, yaş ve yer dahil olmak üzere takipçileriniz hakkında demografik bilgiler de bulabilirsiniz.

Bu verileri düzenli olarak gözden geçirmek, daha fazla takipçi almanıza yardımcı olmak için stratejinizi ayarlayabileceğiniz alanları belirlemenize yardımcı olabilir.

Her gönderinin istatistiksel olarak bir çalışma alanı ve planlaması bulunmaktadır. Kaç kişi gönderiyi kaydetmiş, bu gönderiyi görüp sizi yeni takip etmeye başlayan kaç kişi var, kaç yorum gelmiş ve gönderi kaç kişiye erişmiş gibi her detaylı analiz size sunulmaktadır. Bu analizleri her gönderi sonrasında takip edip incelerseniz takipçilerinizin en çok beğendiği konuları da rahatlıkla görebilirsiniz. Bu da gönderilerinizi ve paylaşımlarınızı da geliştirecektir. Aynı zamanda sırası ile takipçi sayınızı da arttırabilir.

Instagram Takipçisi Kazanmak İçin Hayat Kurtarıcı İpuçları Serisi -6
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.