Instagram Tek Tık Devri Sorunla Başladı

| Eylül 12, 2015 | Genel, İnceleme
Instagram Tek Tık Devri sorunu

Instagram yaklaşık olarak 2 ay kadar önce yeni güncellemelerini duyurmuştu. Özellikle Android sistemler için büyük değişimler yaratacak olan yeni 7.5.2 sürüm Instagram duyurulduktan yaklaşık 2 ay sonra ise kullanıma sunuldu. Sadece mevcut özellikleri güncellemeyen Instagram yepyeni birçok özelliği de bu güncellemede kullanıcılara sundu. Instagram’ın bu bağlamda en beğenilen yeniliklerinden birisi de yeni DM özelliği oldu. Instagram tek tık devri olarak adlandırılan bu yenilik sayesinde artık kullanıcıların istedikleri beğendikleri paylaşımları anında arkadaşlarına özel mesaj olarak gönderilebilmesi sağlanmaya başladı.
Fakat yeni uygulamada beklenmedik hataların olduğunu da söylemek lazım. Özellikle sürüm sorunu yaşayan kullanıcılar bu yeni uygulamayı kullanamamaya başladı. Bunun yanı sıra bu sorunu yaşayan kişilerin sıradan DM özelliğini de kullanamadıkları biliniyor. Peki, bu sorunun çözümü nedir? Çözüm oldukça basit. Söz konusu sorun uygulamanın güncellememesinden kaynaklanıyor. Bu nedenle ilk olarak Instagram’ı güncellemeniz gerekiyor. Eğer uygulama marketine girdiğiniz halde uygulamaya ait her hangi bir güncelleme görmüyorsanız bu kez Instagram’ı silmeniz gerekiyor. Sildikten sonra telefonunuzun yeniden başlatılması gerekiyor. Bu işlemin ardından da uygulama marketinizden yeniden Instagram’ı indirmeniz ve yüklemeniz sorununuzun çözülmesine neden olacaktır. Telefonunuzun ayarlar kısmından uygulama yöneticisi bölümüne girip Instagram uygulamasına tıklarsanız uygulamanın sürüm notlarını da görebilirsiniz. Eğer tüm işlemleri sorunsuz yaptıysanız sürüm notunuzda Instagram 7.5 sürüm olarak gözükecektir.

Bir önceki yazımız olan Instagram Destek Sorunu başlıklı makalemizde Instagram destek, Instagram Destek alamama ve Instagram Destek Sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.