Instagram Uygulama Durdu Sorunu Nasıl Çözülür?

Geçtiğimiz hafta yeni bir güncelleme yayınlayan Instagram söz konusu güncelleştirme ile beraber beğeni özelliği konusunda küçük yenilikler yaptığını açıklamıştı. Yapılan açıklamadan sonra Instagram kullanımına ilişkin bazı güncellemeler yapıldığını da söylemek gerek. Özellikle Android işletim sistemlerinde yaşanan donma ve çökme sorunlarının söz konusu güncelleme ile beraber ortadan kalktığı da belirtilmiş ve Instagram’ın daha kararlı bir hale geldiği de açıklanmıştı. Fakat söz konusu güncellemelerden sonra bazı kullanıcılar Instagram’ın çalışmayı durdurdu hataları almaya başladıklarını belirten yorumlar yapmaya başladı.

Çalışmayı durdurdu hatasına neden olan sorun nedeniyle Instagram kullanımının da olumsuz yönde etkilendiğini söylemek gerek. Bu sorunu çözmek için ise denenebilecek birkaç farklı yöntem olduğunu da belirtelim. Bu yöntemlere sıra ile bakalım.

  1. Çalışmayı durdurma sorununu çözebilmek için ilk olarak Instagram versiyonunuzu kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer Instagram versiyonunuz eski ise güncelleme yapmadığınız sürece çalışmayı durdurma hatası almaya devam edersiniz.
  2. Eğer güncel sürüm kullanıyorsanız ve yine aynı tarz bir hata ile karşılaşıyorsanız bu durumda da yapmanız gereken Instagram ön belleğinizi temizlemek. Instagram önbelleğinin dolması durumunda da aşırı yüklenmeye bağlı olarak Instagram uygulaması sorun verebilmektedir. Bu nedenle mutlaka ön bellek temizleme işlemini denemeniz gerekiyor.
  3. Son olarak ise telefonunuzda yer alan arka plan uygulamalarını kapatmayı da deneyebilirsiniz. Bu şekilde telefonun Ram yüklemesinden kaynaklanan donma sorunları da giderilmiş olacak.
Instagram Uygulama Durdu Sorunu Nasıl Çözülür?
5 (100%) 2 votes

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Kenan Doğulu’dan Eşi Beren Saate Jest

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +