Instagram Yeni Güncellemesi Neleri Değiştirdi?

Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Instagram, ardı ardına gelene güncellemelerinden sonra kısa bir süre için güncellemelerine ara vermişti. Son olarak yorum engeli güncellemesi ile ön plana çıkan uygulama bu güncellemesinden sonra bir süre ara verdiği yeniliklere de geçtiğimiz günlerde yayınlanan güncellemesi ile devam edeceğini gösterdi. Yeni gelen güncelleme ile beraber ilk etapta yeni özellikle kazanmadığı düşünülse de Instagram tarafından yapılan açıklama ile güncellemenin aslında uzunca bir süredir beklenen yeni bir özelliği de kullanıcılara sunduğu ortaya çıktı.

Peki, ilk olarak iOS ardından Android işletim sistemleri için yayınlanan yeni güncelleme ile beraber kullanıcılara ne gibi yenilikler sunuluyor ve yeni güncellemenin yüklemesi nasıl yapılır? Detaylı bakalım.

Donma Ve Video Takılma Sorunları Gideriliyor

Yeni güncelleme ile beraber Instagram’ın özellikle yorum engeli güncellemesinden sonra yaşanan donma sorunlarını ve uygulama içerisinde çökme sorunlarının giderildiği belirtiliyor. Özellikle Android kullanıcılarından gelen video izlerken donma şikayetleri söz konusu güncelleme ile ortadan kalkıyor. Instagram’da yeni güncelleme için yaptığı açıklamada performans iyileştirmelerine yer verildiğini de belirtti.

Beğenilerde Takipçi İsimleri Gözükecek

Bununla beraber yeni güncellemenin getirdiği en büyük özelliklerden biri ise beğeni özelliğindeki değişiklikler oldu. Zira artık paylaşımlarınıza gelen beğeni sayısı 4 rakamını geçtikten sonra artık Instagram hesabınızdan takip ettiğiniz kullanıcıların paylaşımınızı beğenip beğenmediğini görebileceksiniz. Beğeni bölümünde takip ettiğiniz kullanıcıların kullanıcı adları da gösterilecek.

Güncelleme Nasıl Yüklenir?

İlk etapta sadece iOS için yayınlanan güncelleme ardından kısa süre içerisinde Android işletim sistemleri içinde yayınlanmıştı. Hem iOS hem de Android işletim sistemlerinde güncellemeleri yüklemek için yapmanız gereken iOS için App Store Android için Google Play uygulama mağazasına girip güncelleme yapmanız yeterli olacaktır. Eğer güncellemeleri otomatik olarak ayarladıysanız bu noktada zaten Instagram’a girdiğinizde doğrudan güncelleme sayfasına yönlendiriliyorsunuz. Buradan da güncellemeyi yüklemeniz mümkün oluyor.

Instagram Yeni Güncellemesi Neleri Değiştirdi?
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.