Instagram Yüz Filtreleri Sorunu ve Çözümü

Fotoğraf paylaşımına verdiği önemle büyük bir yükseliş yakalayan Instagram, kullanıcıların bazı sorunlar yaşamasına da engel olamıyor. Bu sorunlardan biride Instagram yüz filtreleri alanında görülmekte olup, kullanıcıların fotoğraf çekerken yüz filtrelerinde sorun yaşamasına neden oluyor. Bugünkü yazımızda bu konuyu çözüme kavuşturarak Instagram’ın fotoğraflar tutkunlarına yardımcı olmaya çalışacağız.

Instagram Yüz Filtreleri

Instagram yaptığı yeniliklerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Son olarak hikâyeler bölümüne gelen yüz filtreleri birçok kullanıcının ilgisini çekmiş ve kullanımıyla birçok özelliğin şimdiden önüne geçmiş durumdadır. Instagram bu tarz yenilikler sayesinde kullanıcılarını elde tutmayı başarıyor ve kullanıcı memnuniyetine önem vererek her geçen gün büyümeye devam ediyor. Instagram yüz filtreleri özelliğini incelediğimizde kullanım sayısının oldukça fazla olduğunu, hatta normal çekilen resimlerle aynı oranda yüz filtresi kullanıldığını da görmekteyiz. Fakat son zamanlarda bize gelen şikâyetlerde özellikle yüz filtrenin görünmediği ve varken ortadan kaybolduğu söylenmektedir. Bizde ziyaretçilerimizin isteği üzerine bu konuyu hazırlama gereği duyduk. Birazdan anlatacağımız yöntemler sayesinde bu özelliği sorunsuzca kullanabileceksiniz.

Instagram Yüz Filtresi Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Instagram hesabımıza giriş yaparak başlıyoruz. Ardından profil resmimize tıklayarak hikâyeler bölümüne geçiyoruz. Bu alana girdiğinizde fotoğraf çekme ekranı açılacak olup, sağ altta gülen surat ikonunu göreceksiniz. Bu ikona tıkladığınızda Instagram yüz filtreleri karşınıza çıkacaktır. Buradan istediğinizi seçerek fotoğrafınızı çekebilirsiniz.

Instagram Yüz Filtresi Neden Çıkmıyor?

Instagram yüz filtrelerine ulaşamamanızın nedeni gülen surat ikonunun çıkmamasıdır. Bu sorundan kurtulmak için öncelikle Instagram uygulamasını güncellemelisiniz. Bunun içinde uygulama mağazasına (AppStore ya da Google Play Store) gitmelisiniz. Uygulama güncellendikten sonra Instagram’ı tüm dosyalarıyla birlikte telefonunuzdan kaldırın. Telefonu yeniden başlatın ve tekrar Instagram uygulamasını yükleyin. Bu işlemlerden sonra %99 ihtimalle sorununuz çözülmüş olacaktır. Fakat telefonunuz yüz filtrelerini desteklemiyor ise bu işlemlerin hiçbirini uygulamanıza gerek yok. Sorun tamamen telefonunuzdan kaynaklanıyordur.

Instagram yüz filtreleri sorunu ve çözümü konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Yüz Filtreleri Sorunu ve Çözümü
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.