Instagram’a 10.0.0 Güncellemesi İle Gelen Yeni Özellikler

Instagram’ın güncellemeleri bitmek bilmiyor. Geçtiğimiz günlerde resimlerin hikayesi özelliği için yayınlanan yeni güncelleme ile GIF desteğini kullanıcılara açan Instagram, söz konusu güncelleme haberlerinden sonra GIF desteğinin uygulamaya gelmesi Instagram kullanıcılarından da büyük oranda beğeni kazanmıştı.

GIF desteğinin yanı sıra ise uygulamaya dışarıya link verme ve resimlerin hikayesine etiket ekleme gibi ayrıcalıklarda gelmişti. Henüz yayınlanan yeni güncellemenin kullanımı yeni yeni başlarken şimdilerde ise Instagram’ın yeni özellikler ile yeniden güncellendiği haberleri de yapılmaya başladı. Bu kez gelen güncelleme sonrasında ise Instagram’a uzun süredir beklenen birçok özellik daha eklendi. Peki, Instagram’a gelen yeni özellikler neler? Daha detaylı bakalım.

Direct Paylaşımlarına Yeni Özellikler

Bu noktada yayınlanan Instagram 10.0 güncellemesi ile uygulamaya ilk olarak Direct özellikleri eklendi. Direct mesaj sistemine eklenen yeni özellikler sayesinde Instagram’ın biraz daha Snapchat uygulamasına benzediğini de söylemek gerekiyor. Söz konusu yenilik ise kullanıcıların Direct mesajlarla paylaşım göndermesi konusunda oldu.

Instagram-güncelleme

Yeni özellik sonrasında artık Direct üzerinden gönderdiğiniz fotoğraflar tıpkı Snapchat uygulamasında olduğu gibi bir süre sonra kayboluyor. 24 saat sonra kaybolan gönderilerde ayrıca karşı taraf paylaşımın ekran görüntüsünü almak isterse de kullanıcılara doğrudan bildirim gönderiliyor.

Canlı Yayın Özelliği Instagram Live

Bir diğer yenilik ise canlı yayın özelliği oldu. Henüz tam olarak yayınlanmasa da Instagram tarafından açıklaması yapılan ve kısa süre içerisinde yayınlanması beklenen canlı yayın özelliği ile artık resimlerin hikayesi özelliği üzerinden canlı yayın paylaşımları da yapabileceksiniz. Fakat Instagram’ın bu güncellemeyi yayınlayacağı tarih için henüz net bir açıklama da yok.

 


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +