Instagram’a Beğeni İfadeleri Gelecek Mi?

Instagram için yayınlanan güncellemelerin artık bir sınırı yok. Yeni bir özellik gelme ihtimali yok derken yapılan çalışma ile sürekli güncelleme haberleri gelmeye devam ediyor. Instagram’ın sırf bunun için oluşturduğu güncelleme ekibi sayesinde mi yoksa sosyal medya uygulamaları arasındaki rekabetin artmasından mı bilinmez ama Instagram’ın güncellemeleri daha da hızlanarak devam ediyor. Zira son olarak dün Instagram’ın resmi sayfası üzerinden yapılan açıklama ile beraber uygulamanın yeni bir güncelleme daha alacağı haberi gelmişti. Yeni gelen güncellemenin ise detaylarının da paylaşılmasıyla beraber Instagram’ın bir kez daha yapısının değişeceği ortaya çıktı. Bu kez değişiklik ise daha çok yorum sistemi üzerine olacak.

Yorum Beğeni Sistemi Geliştirilmeye Devam Edecek

Bu noktada ilk olarak yorum yanıtlama sisteminin ve yorum beğeni sisteminin beğeni kazandığını da söylemek gerekiyor. En çok dikkat çeken özellik ise yorum beğeni sistemi oldu. Yayınlanan güncelleme ile beraber artık Facebook sisteminde alışık olduğumuz şekilde yorumlara beğeni getirilebildiğini belirtelim. Doğrudan yorumlar üzerinde gelen yanıtları beğeni butonlarını kullanarak beğenebileceksiniz. Her yorum için kolaylıklar kullanılacak olan yeni beğeni sisteminin ortaya çıkmasının ardından ise merak edilen bir konu daha gündeme gelmeye başladı.

Instagram-emoji-beğeni

Instagram-emoji-beğeni

Yayınlanan güncellemede beğeni sistemi aslında Facebook’un sistemi ile doğrudan bağlantılı bir sistem. Yani uzunca bir süredir Facebook üzerinde kullandığımız beğen butonunu artık Instagram üzerinden kullanabileceğiz. Asıl merak edilen ve bu güncelleme ile beraber gündeme gelen konu ise beğeni ifadelerinin uygulamaya eklenip eklenmeyeceği. Bilindiği gibi Facebook bu konuda bir güncelleme almış ve “gülen emoji, alkışlayan emoji, kızgın emoji” gibi ifadelerle beraber beğeni durumu çeşitlendirilmişti. Facebook sisteminde kullanılan çeşitlendirme sonrasında Facebook emojilerinin kullanımı da bir hayli artmıştı. Sevilen sistemin uygulamaya dahil edilmesi ve şimdide Instagram’ın yorumlar için beğeni sistemini devreye sokması ise beğeni ifadeleri Instagram’a da gelir mi sorunu akla getirdi.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  İnstagram Takipçi Nedir ?

Hemen belirtelim Instagram’ın şu an için bu konuda bir çalışması olmasa da yapılan açıklamalarda yer alan ipuçlarına bakacak olursak emojiler ile beğeni ifade etme sistemi Instagram yorumlarında da yer alabilir.

Instagram’a Beğeni İfadeleri Gelecek Mi?
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +