Instagram’a Yeni Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Sosyal medya uygulamalarında yeni konum ekleme oldukça sık aranan bir özelliktir. İster Instagram olsun isterse Facebook, birçok kullanıcı bulamadığı konumları kendisi eklemek istemektedir. Bu yazımızda anlatacağımız yeni konum ekleme özelliğini hem Instagram’da hem de Facebook’ta kullanabilirsiniz.

Yeni Konum Ekleme

Öncelikle bir hatırlatma yaparak başlayalım. Instagram’ın Facebook tarafından satın alındığını bilmeyeniniz yoktur. Facebook, Instagram’ı satın aldıktan sonra birçok özelliğini kendi bünyesine entegre etti ve birçok özelliği kendi serverları üzerinden aktardı. Bunlarda biri de konum ekleme özelliğidir. Yani Instagram’a yeni bir konum eklemek istiyorsanız öncelikle Facebook’a yüklemelisiniz.

Yeni Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Yeni konum eklemek için öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapmalı ve herhangi bir gönderi paylaşmaya başlamalısınız. Burada gönderi paylaşırken “konum ekle” kısmına tıklamalı ve bulunduğunuz konumu eklemelisiniz. Telefonunuzun konum özelliği açıksa size yakınlardaki seçenekleri sunacak olup, bunlardan birini bulamazsanız “Neredesin” yazan kısma yeni oluşturacağınız konumun ismini yazmalısınız. Yeni konuma isim verdikten sonra eklenecek şehri seçmeli ve devam etmelisiniz. Ardından konuma uygun kategoriyi seçin ve arzu ederseniz konumun tam adresini de yazın. Adresi de yazdıktan sonra sağ üstten “Oluştur butonuna tıklayın. Yeni konum oluştuktan sonra gönderiyi Facebook’ta paylaşmalıyız, aksi takdirde konum sisteme kaydolmaz. Gönderi Facebook’ta paylaşıldıktan sonra Instagram’da konum ekleme işlemine başlayabiliriz.

Instagram Yeni Konum Ekleme

Öncelikle Instagram uygulamasını açalım ve istediğimiz gönderiyi paylaşmak için işlemlere başlayalım. Konum ekleme kısmına geldiğimizde eklediğimiz yeni konumun ismini yazalım. Yeni oluşturduğumuz konum burada çıkacak olup, seçerek kullanabiliriz. Ayrıca yeni eklediğimiz konumu hikâyeler kısmında da kullanabiliriz.

Gördüğünüz üzere Instagram’a yeni konum ekleme oldukça basit ve zaman almayan bir işlemdir. Burada ihtiyacınız olan tek şey bir Facebook hesabıdır. Facebook hesabınız yoksa konum ekleme işlemi daha uzun sürmekte olup, bunu da daha sonraki bir yazımızda anlatacağız.

Instagram’a yeni konum ekleme nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram’a Yeni Konum Ekleme Nasıl Yapılır?
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.