Instagram’da 6 Milyon Kullanıcı Hesabı İçin Önemli Uyarı

| Eylül 05, 2017 | Instagram Haber
Instagram

Teknoloji dünyasının en önemli terimlerinden biri “Güvenlik” oldu. Üstün teknolojilere sahip olan akıllı telefonlar, üst düzey bilgisayarlar ve en iyi yazılımların bile son yıllarda güvenlik sorunlarıyla karşı karşıya geldiğini görmeye başladık. Son yıllarda teknoloji dünyasında yaşanan bu güvenlik sorunu en çok ise sosyal medyayı etkilemeye başladı.

Dev sosyal medya uygulamaları bir bir güvenlik açıklarıyla gündeme gelir oldu. Daha doğrusu dev sosyal medya uygulamalarının siber saldırılarında hedef haline gelmeye başladığını gördük. Bu konuda son sıkıntıyı yaşayan uygulama ise Instagram oldu. Facebook çatısı altında çalışan sosyal medya devi, geçtiğimiz hafta yaşanan siber saldırı sonrasında epey bir zorlandı. Son olarak yapılan açıklamalar ise uygulamanın bu noktada ciddi bir sorunla karşı karşıya kaldığını gösterdi.

Instagram Hesapları Çalındı

Doğrudan Instagram tarafından da doğrulanan bilgilere bakacak olursak, yaşanan son siber saldırı sonrasında Instagram ciddi bir yara almış durumda. Bulunan açıkla beraber sosyal medya devine saldıran hackerların doğrudan 6 milyon kullanıcının hesabını ele geçirdiği ortaya çıktı. Instagram bu açıklamaları doğruladı. Hatta durum biraz daha ileri bir seviyeye götürüldü ve Instagram’ın zirvesinde olan Selena Gomez’in hesabının da bulunduğu ünlülerin hesap bilgilerinin satışa çıkarıldığı belirtildi.

Hackerların kullanıcı hesaplarını satışa çıkarmasının ardından ise Instagram, kullanıcılarını uyardı. Instagram tarafından yapılan uyarılarda son sürümle beraber açığın tamamen kapatıldığı haberi verildi. Fakat açığın tamamen kapatıldığı söylenmiş olsa bile, sosyal medya devinin şifrelerin değiştirilmesi yönünde kullanıcılarını uyarmış durumda.

Şimdilik detaylar hakkında çok fazla bilgi paylaşımı yapılmadı. Sadece Instagram’ın bu konuda uyarılarının öne çıktığını ve en önemlisi açığın kabul edildiğini gördük. Kullanıcıların tek yapması gerekenin ise şifrelerini yenilemek olduğu belirtiliyor. Konu hakkında yeni detaylar ortaya çıkacak mı? Merakla beklemekteyiz.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Android Instagram Çöktü Sorunu Çözüldü
Instagram’da 6 Milyon Kullanıcı Hesabı İçin Önemli Uyarı
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +