Instagram’da Kimi Takip Ettiğinize Dikkat Edin

| Aralık 28, 2014 | Genel
Instagram takipçileri

Sosyal medya kullanımının ne kadar yüksek rakamlarda olduğunu herkes biliyor artık. Özellikle son dönem verilerine bakarsak artan internet kullanımı sosyal medya kullanımını çok daha fazla artış göstermeye başladı. Sosyal medya kullanımı artıkça tabi doğal olarak kullanıcı sayıları da artış gösteriyor. Kullanıcı sayısının artış göstermesi ise özellikle Instagram gibi platformlarda daha fazla dikkatli olmanızın gerekliliğini doğuruyor. Zira her ne kadar son dönemde büyük bir çalışma başlatılsa da Instagram’da sahtecilik üst düzeyde.

Bu nedenle özellikle son dönemde artan bu sahte kullanım sadece sizi takip eden kullanıcılar arasında değil. Bunun dışında sizde fark etmeden birçok hesabı takip edebilirsiniz. İlk söylendiğinde çok mantıksız gelen bu olay aslında çok daha mantıklı ve her geçen gün karşılaştığınız bir durum. Özellikle Instagram takipçi satan bazı siteler sizin hesaplarınıza da eklenen çerezler sayesinde sizin de başka kişileri taklit etmenize neden olabiliyor. Bu nedenle her geçen gün farklı bir hesap ile karşılaşabiliyorsunuz. Bu durumun belki çok fazla bir zararı olmayabilir yine de size özgü bir hesabın bilmediğiniz kişileri takip etmesi hoş karşılanmayacaktır. Bu nedenle günlük olarak takipçi listenizi kontrol etmenizde yarar var. Böylece habersiz bir şekilde takip ettiğiniz kişileri bile rahatlıkla kontrol etmeniz mümkün olacaktır.

Bir önceki yazımızı Fotoğraf Çekme Kumandası İle Bambaşka Bir Instagram Deneyimi başlıklı içeriğimiz Instagram araçları, Instagram fotoğraf çekme kumandası ve Instagram kullanımı detaylı bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.