Instagram’da Sesleri Otomatik Olarak Açacak Yeni Bir Sistem Geliyor

| Eylül 18, 2017 | Instagram Haber

Sosyal medyanın hatırı sayılır kullanıcı kitlesine sahip olan uygulamaların başında gelen Instagram, uygulama içi düzenlemelerine devam ediyor. Son günlerde yayınlanan güncellemelerle beraber hem hikayeler kısmında hem de direct mesajlar bölümünde birçok yeni özelliğin kullanıma girdiğini gördük. Yeni özelliklerin kullanıma girdikten sonra, Instagram’ın sistemsel düzenlemelerinin devam edeceği de açıklanmıştı. Uygulama güncellemelerinin bir süre düzenlemeler üzerinde devam edeceği belirtiliyor. Bu açıklamanın hemen arkasından benzeri bir adım daha geldiğini de belirtelim. Bu kez uygulama video görüntülemelerinde yaşanan ses sorunlarının önüne geçilecek olan bir düzenleme yapıldı. Bu düzenlemeyle beraber kullanıcıların, videolarda sesleri daha iyi kontrol etmeleri sağlanacak.

Instagram Video Oynatmaları Neden Değişti?

Yeni güncellemenin gelmesinin ana nedeni, eski kullanımda yer alan hatalar. Eski sistemde kullanıcılar bir videonun sesini açık hale getirmek için tıklama yapmak zorunda kalıyor ve bu durumda da istenmeden videoların beğenilmesi durumu söz konusu oluyordu. Bu sorunun çözülmesini sağlamak adına güncelleme yayınlayan Instagram artık aktif kullanımı sunuyor. Bu şekilde kullanıcılar istedikleri zaman, videolardaki sesi açabiliyorlar. Bir kere sesi açtıktan sonra ise siz uygulamadan çıkış yapana kadar tüm videolarda ses otomatik olarak açık gelecek.

Instagram

Bunu değiştirmek isteyen kullanıcıların sesi kapatabilecekleri gibi otomatik olarak ses çalmasını engellemek için uygulamayı yeniden başlatmak gerekiyor. Uygulamayı yeniden başlattığını zaman yine sesler kapalı konuma geliyor.

Bir kez daha oynatma yaparsanız yine tüm videoların sesinin açık hale geleceğini de ekleyelim. Yani bir nevi Instagram çok daha işlevsel bir video sistemi sunmuş olacak. Android ve iOS işletim sistemi kullanıcıları için şimdiden kullanıma girdiği belirtilen yeni düzenlemenin her hangi bir değişiklik alması durumunda sitemizden bilgi vereceğiz.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +