Instagram’da Yapılan En Büyük Hatalar -2-

Instagram takipçi

Instagram’da popüler olmak hemen her Instagram kullanıcısının isteğidir. Tabi bu istek için mutlaka belli bir çalışma yapmanın gerektiğini de baştan söyleyelim. Her ne kadar uğraşmanız gerektiğini söylesek de saatlerce hesap kontrolü yapmanız gerektiğini de söylemiyoruz. Sadece düzenli Instagram kullanımı yapmak bunun yanında belli kilit noktalarına dikkat etmek hesabınızın zaman içerisinde yükselmesini sağlayacaktır. Bu aşamada ne yapacaklarımız kadar ne yapmayacaklarımızda oldukça önemli. Zira hemen her taktiği uygulasanız da yapmamanız gereken hatalar takipçi kaybetmenize neden olabiliyor.

İşte bunlardan birisi de aşırı etiket kullanımı. İlk etapta ne kadar çok etiket kullanırsak o kadar fazla kişinin hesabımıza ulaşmasını sağlarız şeklinde düşünebiliriz. Ama aslında bu düşünce başlı başına hatalı. Örnek vermek gerekirse; diyelim ki yaptığınız spor ile ilgili bir paylaşım yaptınız. Yaptığınız bu paylaşıma sporla alakasız etiketler eklemek oldukça yanlış. Bunu yapan birçok kullanıcı var. Hesabından bu şekilde bir paylaşım olmasına rağmen etiketler kısmında çok alakasız ifadelerle karşılaşabiliyorsunuz. Belki ilk etapta bu kadar çok etiket kullanımı hesabınıza kullanıcı gelmesine neden olabilir. Ama gelen takipçiler çok kısa bir süre içerisinde geri gidecektir. Çünkü bu tarz etiket kullanmanız adeta hesabınızı kelime çöplüğüne çevirmeniz anlamına geliyor. Zaten Instagram’da bu şekilde kullanımı uygun görmüyor. Kısacası takipçi kazanmak için 5-6 ilgili ve popüler etiketi kullanmanız yeterli olacaktır. Her şeyin fazlasının zarar olduğu gibi etiketinde fazlası zarar.

Bir önceki yazımız olan Instagram’da Yapılan En Büyük Hatalar -1- başlıklı makalemizde Instagram hataları, instagram takipçi ve Instagram takipçi kazanma hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.