Instagram’da Yapılan Paylaşım Direct Mesaj Olarak Nasıl Gönderilir?

Sosyal medyanın en çok ilgi gören uygulamalarından biri olan Instagram, artık sadece paylaşım yapma özelliğini kullanıcılara sunmuyor. Bunun yanında son yapılan güncellemeler ile beraber söz konusu uygulamanın mesajlaşma özelliği olan Direct mesajlaşma özelliğini genişletmeye başladı. Bu alanda yayınlanan son güncellemeden sonra Instagram’ın artık Direct ile paylaşımları bile göndermeye izin verdiğini de biliyoruz. Bu özelliklerle beraber artık Instagram profillerini gezerken beğendiğiniz paylaşımları Direct mesaj olarak arkadaşlarınıza gönderebiliyorsunuz.

Bu özelliği kullanmak için Instagram’ın güncelleme ile beraber kullanıcılara sunduğu özelliklerden yararlanmak gerekiyor. Peki, bir paylaşımı Direct mesaj ile nasıl gönderiyoruz bakalım.

  • Instagram’ın resmi blog sayfasında da yayınladığı rehbere göre Direct mesajın paylaşım gönderme özelliğini kullanmak oldukça kolay. Bunun için öncelikle paylaşımın üzerine gelmeniz gerekiyor.
  • Ardından ise paylaşımın üzerinde yer alan ok işaretine tıklamanız gerekiyor. Daha sonra karşınıza gelen ekrandan ise paylaşımı hangi kullanıcılara göndermek istiyorsanız seçim yapmanız gerekli.
  • Kullanıcıları da seçtikten sonra son olarak herhangi bir mesaj eklemek istiyorsanız gönderiye mesajınızı ekleyip son olarak gönder demeniz yeterli olacaktır. Instagram Direct mesaj ile paylaşım gönderme işlemi bu kadar basit.
Instagram’da Yapılan Paylaşım Direct Mesaj Olarak Nasıl Gönderilir?
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram İçin İmza Kampanyası

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +