Instagram’ı Bilgisayardan Kullanırken Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

| Aralık 24, 2016 | Genel, Instagram Destek

instagrami-bilgisayardan-kullanirken

Instagram gibi dev bir sosyal ağın masaüstü desteğini alması geçtiğimiz aylarda gerçekleşti. Genellikle mobil cihazlar üzerinden Android ve iOS işletim sistemiyle entegre çalışan sistem Windows cihazlar üzerinden erişim sağlanarak kullanılmaya başlandı. Peki bu kullanım aktif olarak kullanıcılara alıştıkları Instagram deneyimini yaşatıyor mu? Bu soruya net olarak olumlu cevap verebilmek imkânsız. Keza şuan Instagram masaüstü uygulamasında fotoğraf yüklemenin mümkün olmadığı ortada. Ancak hiçbir şey imkânsız olmadığı gibi bunu da aşabilmenin bazı yolları var.

Windows işletim sistemine sahip dokunmatik yüzeye sahip tabletler ile Instagram üzerinde istediğiniz tüm içeriklere erişim sağlayabiliyorsunuz. Bilgisayardan ise yalnızca akış ve keşfet gibi görüntüleme kısımlarını kullanabiliyor, paylaşımlarda bulunabiliyorsunuz. Yeni bir fotoğraf eklemek istediğinizde ise buna olanak verilmiyor. En azından 3.parti yazılımları hesaba katmazsak böyle bir tanım yapabiliyoruz. Instagram’a bilgisayardan nasıl fotoğraf yüklenir konusuna dönecek olursak bize burada destek sunacak iki farklı yazılım bulunuyor.

  • BlueStacks

BlueStacks sayesinde bilgisayardan Instagram’a fotoğraf yüklemek sandığınızdan çok daha kolay bir biçimde yapılabiliyor. Emülatör mantığında çalışan BlueStacks kullanımı ise aşağıdaki adımları izleyerek oldukça kolay.

  1. Öncelikle resmi site üzerinden indirme linkine tıklayıp bilgisayarınıza kurulum yapmalısınız.
  2. İndirme işlemiyle beraber ‘App Store Access’ kısmında tik olması gerektiğini unutmadan işlemi sürdürün.
  3. Aplikasyon yüklendiğinde ekranın üstünde yer alan bir büyüteç simgesi göreceksiniz. Google Play Store ile entegre çalışan bu sekmeden Instagram’ı bulup yükleme işlemini tamamlayın.
  4. Tıpkı telefonunuzda olduğu gibi bilgisayarınızda da Instagram kullanmak ve fotoğraf yüklemek için yükleme işleminin ardından giriş yapmanız gerekiyor.
  5. BlueStacks üzerinden bilgisayardan Instagram’a fotoğraf atmak yalnızca bu 5 adımla mümkün.
  • Gramblr

Çıkış amacının Instagram’a bilgisayardan fotoğraf yüklemek olması Gramblr uygulamasının kozunu güçlendiriyor.

  1. Bir emülatör olmaktan ziyade Gramblr resmi sitesinden indirdiğinizde doğrudan karşınıza bir login ekranı gelecektir.
  2. Bu login ekranına Instagram hesap bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra ise yalnızca istediğiniz fotoğrafı seçip yüklemek kalıyor.
  3. Sırasıyla Choose File-> Upload işlemiyle birlikte seçtiğiniz fotoğrafı Instagram’a yükleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

 

Instagram’ı Bilgisayardan Kullanırken Fotoğraf Nasıl Yüklenir?
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.