Instagram’ın Akış Sistemi Yine Yeniden Değişiyor

Instagram akış

Instagram akış gösterimi, uygulamanın ana yapılarından birini oluşturuyor. Yapılan araştırmalara göre kullanıcıların en çok zaman geçirdikleri kısım Instagram akış kısmı. Yeni paylaşımların kontrol edilmesi, yapılan paylaşımların değerlendirilmesi, yorumlar ve daha uzayıp giden birçok neden uygulama kullanıcılarının genelde bu kısımda vakit harcamalarına neden oluyor.

Paylaşım yapmak dışında en çok önem verilen bölüm olan Instagram akış bölümü için ise uygulamanın sürekli bir yenilik içerisine girdiğini görüyoruz. Aslında uygulamanın ilk gününden bu yana akış sisteminde kronolojik bir yapı benimsenmiş durumda. Ancak bu durum Instagram’ın pek işine gelmiyor. Bu nedenle de kullanıcıları çok rahatsız etmeden değişiklikler yapılıyor. Benzeri bir uygulamada dün ortaya çıktı.

Instagram akış Düzeni Yine Değişiyor

Uygulamanın bası sayfasından ya da blog sayfasından değil, yardım sayfasından yayınlanan yeni bilgilere göre Instagram akış sistemi bir kez daha değiştiriliyor. Yeni sistem ise uygulamanın uzun süredir ısrarcı olduğu düzeni kullanıma sunacak gibi gözüküyor. Değişikliğin anında blog ve haber sayfaları üzerinden paylaşılmamasının ana nedeni de zaten kullanıcı tepkisini ölçmek.

Daha öncede bu konuda denemeler yapan uygulamanın, eleştiriler sonrasında geri adım attığını da görmüştük. Benzeri bir durum olmaması adına bu kez denemelerden sonra yeni düzen açıklanacak gibi duruyor. Peki, Instagram akış sisteminde nasıl bir değişikliğe gidilecek?

Instagram akış Öneriler Kısmı Alıyor

Bu noktada uygulamanın bir süredir getirmeye çalıştığı öneriler kısmını akışa ekleme planı olduğu ortaya çıktı. Sizin için önerilenler kısmı olarak bildiğimiz kısmın doğrudan akışa ekleneceği ve sıralamalarında tamamen değişeceği belirtiliyor.

Instagram akış

Akışta önerilerin gözükmesi kronolojik sıranın tamamen değişmesi anlamına da geliyor. Sıralamanın değişmesi sonrasında tüm akışın bir anda değişmesinin söz konusu olduğunu da ekleyelim. Yani artık bu kısımda son paylaşımları takip etmek eskisi kadar kolay olmayacak.

Instagram akış Önerileri Neye Göre Belirlenecek?

Akış değişecek. Kronolojik sıra bozulacak. Bu ve buna benzer birçok etki olacak ancak öneriler neye göre gelecek? Sorulan sorulardan birisi de bu. Burada önerilerin kullanım durumlarına göre geleceği söz ediliyor. Yani kullanıcıların daha önce beğendiği paylaşımlar, yorum yapılan paylaşımlar, arama bölümünde aranan etiketler önerilerde etkili olacak. Öneriler için kullanılacak olan sistem, bir nevi kullanımlar izleyecek demek yanlış olmayacaktır.

Tüm öneriler sizin kullanımlarınıza göre verilecek. Bu sistemle beraber uygulamanın ne kadar eleştiri alacağı ise başka bir soru işareti. Daha önce yapılan denemelerde eleştiriler epey bir dikkat çekmiş ve sosyal medya devine geri adım attırmayı başarmıştı. Şimdi benzeri bir durumun geçerli olması mümkün. Fakat bunun için denemeleri beklemek gerekecek. Denemelerde istenen sonuçların elde edilmesi durumunda, uygulamanın kullanıcı yorumlarını değerlendirmeye alacağı düşünülüyor. Böylelikle karar hakkında net bilgi elde edilmiş olacak.

Instagram’ın Akış Sistemi Yine Yeniden Değişiyor
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

One Comment

  • instagram dedi ki:

    instagramın son zamanlarda çıkarmış olduğu güncellemeler yüzünden baya değişik bir hale geldi inşallah bu güncellemeler yüzünden instagramdan soğumayız paylaşımlar için teşekkür ederiz

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.