Instagram’ın Yeni Mesaj Cevaplama Sistemi ve Çalışma Mantığı

| Ağustos 18, 2017 | Instagram Haber
Instagram görüntülü cevap

Bir süredir görsel paylaşımları ve gönderileri konusunda yeni çalışmalar yapan Instagram, özellikle hikayeler bölümünü bir hayli eğlenceli hale getirdi. Sadece hikayeler bölümü değil kullanıcılar arasındaki mesajlaşma kısmında da düzenlemelere giden Instagram, genel olarak görsel yönü ön plana çıkarmaya başladı. Zaten fotoğraf ve video paylaşımı üzerine kurulan sistemin, kullanıcılar arasındaki etkileşimi de arttırmak için görsel yönü kullanmaya başladığı belirtiliyor. Bu noktada son güncellemede mesajlaşma sistemi üzerine geldi. Dün duyurulan yeni özellikle beraber kullanıcıların mesaj cevaplama sisteminde yeni özelliklere kavuştuğu açıklandı. Yine görseli ön planda olan bu sisteme detaylı bakalım.

Instagram Cevaplarında Çıkartma Görselleri Kullanılacak

Yeni sistemin işleyişi de yine kullanıcıların aktifliğini arttırmak üzerine. Yeni sistem sayesinde kullanıcılar, bir mesaja cevap vermek ya da hikaye paylaşımlarına cevap vermek istediklerinde görsel ögeler ön plana çıkacak.Görsel gönderilen cevaplara mesaj verirken, kendi görselinize gelen görseli çıkartma olarak ekleyebileceksiniz. Size mesaj olarak gönderilen görseli görüntüleyebilmek için yanıt çubuğunu kullanmak yeterli olacak. Yanıt kısmında gördüğünüz metin yazma çubuğunun hemen yanında bulunacak olan görsel butonuna tıkladığınız zaman, gönderilen görsele görselle yanıt verebileceğiniiz gibi bahsettiğimiz çıkartmalarda hemen sağ üst bölüme eklenecek. Bir nevi hangi görsel mesaja cevap verdiğinizi görüntülemiş olacaksınız.

Instagram görüntülü cevap

Bunun dışında en önemli özellik kısmı da düzenlemeler. Karşı tarafın görseli, sizin cevabınızda çıkartma olarak eklenebilecek fakat bu sistem sade bir biçimde değil, Instagram’a yakışır bir biçimde kullanılacak. Şöyle ki kullanıcılar çıkartma olarak eklenen resmi hemen her özelliğini değiştirebilecekler. Diyelim ki görsel içerisinde boyutu değiştirmek istediniz, bu durumda görsellerde boyutu değiştirebileceksiniz.

Bunun dışında diğer tüm düzenlemelerde geçerli olacak. İsterseniz bu çıkarmayı ekranın yarısına kadar büyütebileceksiniz. Resimler üzerine yazı, efekt ve animasyon eklemeleri yapabileceksiniz. Bu ve buna benzer birçok sistem kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda. Mesajlaşma sistemini de çok daha eğlenceli bir hale getirecek olan yeni özellik kullanımı için tek yapılması gereken ise uygulamayı Instagram 10.34 sürümüne güncellemek olacak. Ekstra bir sisteme ya da kullanıma gerek kalmayacak.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Geleceğe Işık Tut Projesi Hayata Geçti
Instagram’ın Yeni Mesaj Cevaplama Sistemi ve Çalışma Mantığı
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.