iPhone 7 Serisi İçin Özel Instagram Güncellemesi Android’e Gelecek Mi?

Apple son amiral gemisi modeli olan akıllı telefonu iPhone 7 serisinde kamera özelliklerine bir hayli önem vermişti. Telefonların sistemsel özelliklerine tasarımsal özelliklerinden daha çok önem veren ve bir nevi iPhone 7 serisini biraz daha performans cihazları olarak piyasaya süren Apple’ın yeni seri akıllı telefonlarında yer verdiği tüm bu özellikler ise hem iPhone 7 Plus modelinin hem de iPhone 7 modeli akıllı telefonların geçen senenin en iyi akıllı telefonları içerisinde yer almasını da sağlamıştı.

Genel performans derecelendirmesinde en başarılı modeller arasında gösterilen yeni seri akıllı telefonların bunun dışında kamera özellikleri konusunda da öne çıkan modellerden olduğu da açıklanmıştı. Akıllı telefon alanında kamera konusunda en iyi markalardan biri olduğu bilinen Apple’ın ilk kez çift kamera kullanımı da yaptığı seri haliyle markanın en iyi kamera değerlerine sahip olan telefonlarının piyasaya sürülmüş olduğunu da kanıtlamıştı.

Portre Modu Ve Ekstra Kamera Teknolojileri

Sadece sistemsel olarak değil Apple’ın yeni seride kullandığı teknolojilerde telefonları bir adım öne taşımayı başardı. Bu noktada yine kamera konusunda gelecek olursak özellikle iPhone 7 Plus modelinde kamera teknolojileri konusunda birçok farklı sisteme yer verildi. Apple’ın yer verdiği teknolojiler arasında en çok dikkat çekeni ise Portre modu ve Wide colar teknolojileri olmuştu.

Her iki mod sayesinde de telefonların kameraları çok daha işlevsel hale gelmişti. Özellikle Portre modu sayesinde neredeyse tablo gibi fotoğraflar çekilebilir hale geldi. Son olarak da kameraların renk değerlerini arttıracak olan yeni güncelleme ile beraber artık iPhone 7 serisi kameraları çok daha kaliteli görseller çekebilen akıllı telefonlar olarak öne çıkmaya başladı.

Instagram iPhone 7

Apple’ın iPhone 7 serisinde bu derece yüksek kamera özellikleri kullanılması ve söz konusu olan özelliğin görsellerle alakalı olması tabi ki Instagram’ı da harekete geçirdi. Daha öncede Instagram ile Apple arasında yapılan birçok ortak çalışma iPhone 7 serisi kameralarına özel olarak da yapılmıştı. Instagram tüm bu kamera teknolojileri konusunda iPhone 7 kullanıcılarının Instagram üzerinden de tüm kamera özelliklerini kullanabilmeleri için yeni bir güncelleme yayınlamıştı. Instagram tarafından yayınlanan yeni güncelleme sayesinde artık hem daha canlı renk değerlerine sahip fotoğrafları Instagarm’da desteklemeye başladı.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Tüm Yeni Güncellemeler Ve Yeni Özelliklerin Kullanımı

Bunun dışında Apple’ın kamera teknolojileri içerisinde öne çıkan Live Photos özelliği de yeni güncellemede Instagram’ın gündemine alındı. Instagram tarafından yayınlanan güncellemede artık iPhone telefonları ile oluşturulan Live Photos resimlerinin doğrudan Instagram GIF paylaşımları gibi Boomerang üzerinden paylaşılabileceği de belirtilmişti. Bunun yanında ekstra renk desteği de iPhone 7 serisi için Instagram çok daha yüksek özellikli bir uygulama haline geldi. iPhone serisine özel olarak yayınlanan bu güncellemeden sonra ise söz konusu güncellemenin Android işletim sistemleri için de gelip gelmeyeceği konuşulmaya başlandı.

Instagram iPhone

Android Akıllı Telefonlar İçin Benzeri Bir Güncelleme Gelir Mi?

Aslında sadece iPhone 7 serisine özel bir güncellemeymiş gibi gözüken mini güncelleme bir nevi görselliği daha yüksek düzeye taşıyan bir güncelleme olmuştu. Bir yandan Instagram Apple ortaklığını bir yandan da Apple’ın iPhone 7 kameralarının öne çıkarılmasını sağlayan güncellemenin Android işletim sistemi akıllı telefonlara gelip gelmeyeceği ise merak konusu oldu.

Zira Android işletim sistemini kullanan ve kamera özellikleri çok yüksek olan akıllı telefon modellerini de görmeye başladı. Samsung Galaxy S7 Edge, Google Pixel XL gibi serilerde de kamera konusunda Apple’ın teknolojilerine benzer teknolojiler kullanılması Instagram’ın Android işletim sistemleri içinde benzeri bir güncelleme yayınlayabileceğini gösteriyor.

Fakat Instagram henüz Android işletim sistemi için böyle bir güncelleme yayınlamadı. Bununla beraber yeni resim modlarının bulunduğu yeni güncellemelerinde Android işletim sistemleri dahil olmak üzere yayınlanabileceği de belirtiliyor. Bu durumda da aslında Instagram’ın yine fotoğrafların görüntü kalitesini artıracak yeni güncellemeler yapacağını söylemek mümkün. Fakat bundan sonra Apple’ın akıllı telefonları için yeni Instagram özel güncellemeleri gelir mi işte orası merak konusu.

iPhone 7 Serisi İçin Özel Instagram Güncellemesi Android’e Gelecek Mi?
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +