iPhone Instagram Konum Bulunamadı Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram Konum Bulunamadı

Sosyal medya uygulamalarının birçoğunda konum özelliği kullanılmakta. Kullanıcıların bulunduklarını konumu kolaylıkla paylaşmaları ve aynı konum yakınlarında bulunan kullanıcılarla iletişime geçmelerini sağlayan özellik, Instagram kullanıcılarına da sunuluyor. Özellikle görsel gönderilerinize konum eklemeniz, hem yakın çevreden takipçiler kazanmanıza hem de o alanda daha fazla kullanıcıya ulaşmanızı sağlıyor. Fakat zaman zaman Instagram Konum Bulunamadı sorunlarıyla karşı karşıya kalıyoruz.

Hem Facebook mobil uygulamasını kullanarak hem de Google Maps konumları üzerinden yaptığınız paylaşımlarda Instagram Konum Bulunamadı şeklinde hatalar alabiliyorsunuz. Peki, Instagram Konum Bulunamadı hatasını alırsak ne yapmak gerekiyor? Sorunun çözümü için adımlara geçelim.

Instagram Konum Bulunamadı Sorunu ve Çözümü

Bu sorun genelde servislerden kaynaklı olarak yaşanıyor. Bunun için öncelikle telefonunuzun konum servislerinin kullanılabilir durumda olduğundan emin olmanız gerekiyor. Konum özelliği açık olmasına rağmen Instagram Konum Bulunamadı hatasını alıyorsanız, bu durumda yapacağınız ilk işlem Instagram konum izinleri kontrol etmek olacak.

Konum izinlerinin kapalı olması durumunda paylaşımda, konumu açık olarak kullanamıyorsunuz. Özellikle iPhone kullanıcıları bu tür bir hata ile karşı karşıya kalabiliyor. iPhone akıllı telefonlarda Instagram konum izinleri için yapmanız gerekenler ise şöyle;

  • İlk olarak telefonunuzun “ayarlar” kısmına girin.
  • Buradan uygulama bölümüne gelip, “Instagram” sekmesini bulmanız gerekiyor.

Instagram Konum Bulunamadı

  • Uygulama penceresine girdikten sonra ise “konum” sekmesine giriş yapın.

Instagram Konum Bulunamadı

  • Burada farklı seçenekler olduğunu göreceksiniz. Konum izinleri kısmında “Asla” seçeneği seçilmişse, Instagram Konum Bulunamadı hatasını almanız normal.

Instagram Konum Bulunamadı

  • Bu seçenek seçildiği zaman cihazınızın bulunduğu konumuna erişime izin verilmiyor. Haliyle Instagram konuma erişim gösteremediği için hata mesajı alıyorsunuz.
  • Bu kısımda “Uygulamayı kullanırken” sekmesinin seçili olduğuna emin olmanız gerekiyor.

Tüm bu işlemlerin ardından Instagram hesabınızdan çıkış yapıp, daha sonra telefonu yeniden başlatıp hesabınıza tekrar giriş yapın. Sorunun çözümü için bu adımları uygulamak yeterli olacaktır. Tüm bunların dışında uygulamaya giriş yapmadan önce tüm konum servislerinin açık olduğundan da emin olun.

Android akıllı telefon kullanıcılar içinde aynı şekilde konum servislerinin tamamını açık duruma getirmek gerekiyor. Uygulama izinleri alamadığı durumda bu tür hatalar ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz.  Hata mesajı almaya devam ederseniz veya sorularınız varsa yorum bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

iPhone Instagram Konum Bulunamadı Sorunu Nasıl Çözülür?
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.