Mahmud Ahmedinejad Herkesi Şaşırttı

| Şubat 02, 2015 | Genel
İran Instagram

İran’ın görev yapmış Cumhurbaşkanlarından biri olan Mahmud Ahmedinejad, bir süredir siyasetten uzak yaşamaya başlamıştı. Görevi bıraktıktan sonra kendisi için açılan internet sitesini de kapatan Mahmud Ahmedinejad İran siyasetinden tamamen elini çekti mi merak konusu olmaya başlarken sürpriz bir adım geldi. Mahmud Ahmedinejad yeniden siyasete gireceğinin ilk sinyallerini vermeye başladı. İlk olarak bu yönde atılan adım ise eski resmi internet sitesinin yeniden açılması oldu. Hiç beklenmedik bir şekilde açılan site yine resmi olarak Mahmud Ahmedinejad kontrolü altında.

Yeniden siyaset hazırlıkları yapan isim ayrıca sosyal medya platformlarında da aktifleşmeye başladı. Tüm bunlarla beraber ünlü siyasetçinin yeniden seçimi kazanıp kazanamayacağı ise merak konusu olmaya başladı. Instagram üzerinden de aktif bir hesap kullanılmaya başlanması Mahmud Ahmedinejad seçim propagandalarına başlayacağının mesajını verdi. 2016 yılında yapılacak olan milletvekilleri seçimlerine kadar ünlü ismin yeniden siyasete gireceği konuşuluyor. Henüz net bir bilgi verilmese de Mahmud Ahmedinejad destekçilerinin de oldukça fazla olduğu belirtiliyor. Eski Cumhurbaşkanının konu hakkında net bir açıklama yapıp yapmayacağı ise merak ediliyor. Bununla beraber eski başkanlardan Mahmud Ahmedinejad’ın yeniden Cumhurbaşkanı gibi bir mevkie gelip gelemeyeceği de tartışılmaya başlandı.

Bir önceki yazımız olan Bir Tepkide Bergüzar Korel’den Geldi başlıklı makalemizde Bergüzar Korel, Bergüzar Korel Instagram ve Feribot kazası hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.