Prisma Facebook ve Instagram’dan Engellenmeye Başlandı

| Aralık 12, 2016 | Genel, Instagram Destek

prisma-facebook-ve-instagramdan-engellenmeye-baslandi

Bir süredir söylenti halinde olsa da yurtdışında gündem olan Prisma efektinin kalkma serüveni yavaş yavaş yürürlüğe giriyor. Dün itibariyle Facebook cephesinden yapılan açıklamada şirketin tamamıyla filtreyi kaldıracağı, bu filtrenin yerine yeni geliştirilen filtrelerin aktif olacağı doğrulandı. Şimdiye kadar resmi ağızdan bir açıklama olmasa da beklentiler bu yöndeyken artık resmi olarak bilgimiz dahilinde oldu. İlk hedef ise Facebook Live uygulamasına geldi. Canlı yayınlarda başta olmak üzere tamamen kaldırılan Prisma efektinin yerini geliştirilen filtrelerin ne zaman alacağı merak konusu oldu.

İlk etapta Facebook Live Prisma filtresinin kalkması çok büyük bir yankı uyandırmadı. Fakat bu başlangıç ve nabız yoklama olarak nitelendiriliyor. Hatta tam aksine tüm uygulamada bu engellemenin kısa sürede tamamlanacağına yönelik bir izlenim var. Bir diğer husus ise Instagram Prisma efekti engelleme süreciyle ilgili oluyor. Instagram’da prisma engelleniyor konusu şuanda diğer ağlardan çok daha aktif olarak konuşuluyor. Maalesef günümüz standartlarında bu durum daha fazla gündemde kalacak gibi gözüküyor.

Instagram’da Prisma Ne Zaman Engellenecek?

Aslında Instagram’da prisma filtresi engellenme sürecinden çok yeni geliştirilen filtre sisteminin ne zaman entegre edileceği merak ediliyor. Zira insanların paylaşımlarında aktif olarak kullandığı ve son derece elverişli etkileşimler aldığı filtrenin kullanılamaması büyük kayıp olacaktır. Bu sebeple kullanıcıların asıl ilgilendiği nokta bu olurken resmi olarak bir açıklama yapılmıyor. Geliştirilme süreci devam ettiği bildirilen yeni filtre seçeneklerinin entegrasyonu için ne kadar bir zaman alacağı ancak tahminlerle mümkün oluyor. Sektörün içindeki eleştirmenlerin ortalama bir aylık süreçten bahsettikleri ise biliniyor.

Instagram Prisma kullanımı ile çok daha özgün bir ortam olduğunu kanıtlamış olsa da bunu artık yapacak olmamız bir bakıma üzüntü veriyor. Fakat yerine gelecek ve Facebook tarafından şirket bünyesinde geliştirilen filtrelerin aktif olması bir bakıma bu eksikliği giderecek. En azından giderebilecek düzeyde bir yenilik beklendiği aşikâr. Şimdiye kadar farklı uygulamaların özelliklerini fazlasıyla geliştirerek sisteme dahil eden şirketin yine bu yönde ilerleyeceğinden şüphe duyan çok az insan var.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Meryem Uzerli’den Şaşırtan Instagram Paylaşımı
Prisma Facebook ve Instagram’dan Engellenmeye Başlandı
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +