Sosyal Medyada Gündem Terör Oldu

Sosyal medya terör tepkisi

Uzunca bir süredir ülkemizde terör saldırıları yapılmaya devam ediliyor. Uzun süredir devam eden operasyonlar ne kadar başarılı olsa da hala terörün çirkin yüzünü de görmüyor değiliz. Nitekim bugün sabahta benzeri bir terör saldırısıyla yine tüm ülke yasa boğuldu. İstanbul’da gerçekleştirilen bombalı saldırı sonrasında ise 6 polis şehit olurken 5 sivilde hayatını kaybetti. 36 kişinin de yaralandığı hain terör saldırısı sosyal medyanın da gündemine oturdu. Aralarında ünlülerin de olduğu birçok isim yapılan saldırıyı sosyal medya hesaplarından kınadı.

Yapılan kınama paylaşımlarının yanı sıra sosyal medya uygulamalarından açılan etiketlerde mesaj yağmuruna tutuldu. Tepkisini Instagram hesabı üzerinden dile getiren bazı ünlü isimlerin konu hakkında paylaşımları ise şöyle:

Tuğba Özay

“Ve yine yüreğimiz yangın yeri… Bir huzur verilmiyor canım ülkeme… İstanbul Vezneciler’de yaşanan patlama sonrası yaşamını yitiren vatandaşlarımız için çok üzgünüm… Neden bu anlamsız ölümler .. Ne için ..? ! Sadece öfkeleniyor, üzülüyor ama hiçbir şey yapamıyoruz… Ve maalesef ki alışıyor, alıştırılıyoruz tüm ölümlere… Yaralılarımıza acil şifa dilerken, şehit düşen polis ve vatandaşlarımıza rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır diliyorum“

Şevket Çoruh

“Yanıyoruz… Lanet olsun bu ateşi körükleyenlere, terörü destekleyenlere… Bu kadrolu terör uzmanlarının söylemleri sıktı artık ‘onların istediği bu sakin olalım.’ Bunları ölen insanların ailelerine anlatsana…”

Ebru Şallı

“Biz buradan bu fotoğrafı paylaşıyor ve duygularımızı dile getiriyoruz belki ama ne değişiyor hiçbir şey… Üzgünüm… Vicdan duygusunu, kalbinde sevgiyi barındırmayan kötü insanlar yaşıyor… Masum, sevgi dolu insanlar azalıyor… Hepimizin başı sağ olsun” 

Bekir Aksoy

“Yıllarca polis ekmeği yiyen bir polis çocuğu olarak, babamın mesleğini her türlü zorluğa rağmen, layıkıyla yapmaya çalışan bu kahraman vatan evlatlarına ve sivil kayıplarımıza Allah rahmet eylesin…”

Alişan

“Bu mübarek günlerde bize bu acıları yaşatanlara, oruçlu ağzımla dolu dolu Allah’ımdan diliyorum ki en kısa zamanda belalarını bulsunlar, yok olsunlar.. Yazık, günah 11 şehidimiz var Allah’ım ailelerine sabırlar versin. Hepimizin başı sağ olsun… Bu kadar kahpe, bu kadar hain, bu kadar şerefsiz, bu kadar kansız nasıl olabiliyorsunuz…”

Sosyal Medyada Gündem Terör Oldu
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.