Twitter Karakter Sınırını Genişlettiğini Açıkladı

| Eylül 27, 2017 | Genel
Twitter 140 karakter sınırı

Sosyal medya yarışları tüm hızı ile devam ediyor. Son yılların düşüşte olan uygulamalarından biri olan Twitter tarafından da bu konuda önemli adımlar atılmaya başlandı. En azından eski istatistiklerine ulaşmaya çalışan uygulamanın, bu yönde ardı ardına güncelleme haberleri gelmeye devam ediyor. İnternet kullanımını sınırlandıracak olan yeni uygulamasının yanı sıra sistemsel güncellemelerde yayınlayan uygulamanın, son olarak uzun süredir konuşulan karakter sınırını değiştireceği açıklandı. Twitter karakter sınırı nasıl değişecek? Yeni modelde yer alan detaylar neler olacak? Bakalım.

Twitter Karakter Sınırı Artık 280

Uygulamanın ilk yayınlandığı dönemlerde Twitter 140 karakter sınırı, uygulamanın kendine özgü bir yapısı olduğunu ortaya koymuş ve bu yapıyla beraber bir hayli beğeni toplamıştı. Sadece ilk aşama için kullanıcılara farklı gelen ve açıkçası uygulama içerisinde düzeni sağlayan 140 karakter sınırı, zaman içerisinde ise yeterli gelmemeye başladı.

Özellikle rakip sosyal medya uygulamalarıyla beraber bu alışkanlıkların değişmesi ve uygulamaların yeni sistemlere geçiş yapması bir hayli konuşulmuş ve karakter sınırı eleştirilen bir konu haline gelmişti. Karakter sınırının üzerine gelen eleştirilerden sonra ise Twitter yavaş yavaş bu sistemi değiştirmeye başladı. Dün yapılan açıklama sonrasında ise uygulamanın karakter sınırı sisteminin tamamen değiştiği belirtildi.

Aslında beklenen karakter sınırının tamamen kaldırılması olmuştu fakat yapılan açıklama sonrasında karakter sınırı 280 olarak değiştirildi. Tweetlerde 280 karakter kullanabilecek olan kullanıcıların böylelikle 2 katı uzun mesajlar atmasına izin verilecek. Bir süre sonra bu sınırda yetersiz kalır mı? Değişiklik etkili olur mu? Bu gibi soruların cevaplarını zaman içerisinde görmek mümkün olacak. Şu an için güncellemenin tüm dünya genelinde kullanıma girmesi bekleniyor. Değerlendirmeler ve yeni hamlelerin nasıl olacağı bundan sonraki süreçte ortaya çıkacak.

Twitter Karakter Sınırını Genişlettiğini Açıkladı
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

One Comment

  • Cemil dedi ki:

    Bence bu rakamda yetersiz kalmakta. Bazen biraz uzun yazdığım bir metni karakter sınırlandırılmasından dolayı kısaltmaya uğraşmak, kelimeleri silmek ve cümleleri değiştirme mecburiyetinde kalmak gerçekten beni çok sıkıyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.