Ünlülerin Sultanahmet Mesajları Sosyal Medyada Gündem Oldu

Instagram gündem

Sabah saatlerinde ülke genelinde bir süredir devamlı yaşadığımız terör saldırılarına bir yenisi daha eklendi. Aralarında çoğu turist olduğu belirlenen 10 kişi yapılan canlı bomba saldırısıyla hayatını kaybetti. 15 kişinin de yaralı olarak kurtulduğu saldırı için tepkilerde ardı ardına gelmeye başladı. Söz konusu saldırıya her zaman olduğu gibi en büyük tepki sosyal medya aracılığıyla geldi. Yaşanan bombalı saldırı için sosyal medya hesaplarından birçok kullanıcı teröre lanet mesajları yayınlarken ünlü isimlerinde Instagram üzerinden yayınladıkları mesajlar gündem oldu.

Yaşanan olayla ilgili olarak paylaşım yapan birçok ünlü isim teröre lanet mesajları yayınladı. Yayınlanan bazı mesajlar ise şöyle;

Mehmet Ali Erbil; “Sözün bittiği yer”

Pınar Altuğ; “Başımız sağ olsun”

Mustafa Ceceli; “Teröre lanet olsun… Bela üzerlerine olsun.”

Sarp Levendoğlu; “Sultanahmet’te yaşamını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum.”

Yonca Evcimik; “Yine patlama, yine yaşamını yitiren masum canlar…Allah memleketimizin yardımcısı olsun”

Özge Ulusoy; “Sosyal medyada kınasak ne olur? Profil karartsak ne olur? Hep aynı… Böyle acı şeylerde tekrara düşmek kahredici”

Söz konusu paylaşımların ardından birçok kullanıcı da ünlü isimlerin paylaşımlarına mesajlarıyla destek vermeyi ihmal etmedi. Yapılan bu paylaşımların yanı sıra saldırının detaylarının da yavaş yavaş belli olmaya başladığını belirtmek gerekiyor. Gelen bilgilere göre ölenlerin birçoğunun turist olduğu da belirtildi.

Ünlülerin Sultanahmet Mesajları Sosyal Medyada Gündem Oldu
1 (20%) 1 vote

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.