Whatsapp Business için Geri Sayım Çoktan Başladı

| Ekim 07, 2017 | Genel
Whatsapp Business

Whatsapp Business, uzun süredir sosyal medya uygulamaları için konuşulan profesyonel hesap kavramını Whatsapp uygulamasına getirecek güncelleme olarak konuşulmakta. Anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde Whatsapp’ın yerini çok daha farklı bir konuma getirmesi gündemde olan Whatsapp Business özelliğinin bir yandan detayları ortaya çıkmaya devam ederken bir yandan da uygulamanın güncellemesi için son hazırlıklara geçilmiş durumda.

Ortaya çıkan bilgiler de bu görüşü doğrulayacak olan birçok detayı göstermekte. Peki, yeni sistem nasıl ayrıcalıkları kullanıcılara sunacak? Ayrıcalıklar neler olacak?

Whatsapp Business İle Profesyonel Hesap Dönemi Geliyor

Yeni güncelleme uygulamayı çok daha profesyonel bir hale getirecek. Bireysel kullanıcılar için değil işletme hesapları için yayınlanacak olan sistem, Instagram’ın onaylı hesaplarına çok benzeyecek. Zaten Facebook’un güncellemeleri yayınlarken bunun üzerinde durduğunu da belirtelim. Şöyle ki Whatsapp Business sayesinde işletmeler ya da kurumsal olarak çalışan kişiler, onaylanmış hesaplara sahip olabilecek.

Bu sistemler sayesinde kullanıcıların alışveriş dahil olmak üzere birçok konuda yetkili olacak. Whatsapp Business sonrasında alışveriş sisteminin nasıl karşımıza çıkacağını bilmiyoruz fakat Instagram’da gördüğümüz “mavi tik” olayının, “yeşil tik” olarak Whatsapp Business kullanıcılarına sunulacağını biliyoruz. Hem profili gören kullanıcılar onaylı hesapların hangileri olduğu konusunda bilgi verebilecek hem de işletmelerin daha kurumsal bir hava içerisinde müşterileriyle iletişime geçmeleri sağlanacak.

Whatsapp Business

Sistemin Instagram Business kısmına oldukça benzer özellikleri olacak. Zaten baştan beri bunun üzerinden duruyoruz. Fakat bu konuda sadece alışverişi söylemek yanlış olacaktır. Bunun yanı sıra tıpkı Instagram’da gördüğümüz gibi veri takibinin de uygulama sahiplerine sunulması sağlanacak. Sözün kısası Whatsapp Business kullananlar çok daha profesyonel bir anlık mesajlaşma uygulamasına sahip olmuş olacak. Beta süreci hala devam eden yeni sistemin, ilk denemelerden sonra son sürüm olmasa da bir APK dosyasının da ortaya çıktığını ekleyelim. Bu APK sonrasında sistemi denemek mümkün hale geliyor. Fakat Whatsapp’ın yeni sürümü yayınlamasını beklemek en mantıklı iş olacak gibi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.