WhatsApp Web Bir Güncelleme Daha Aldı

| Eylül 30, 2017 | Genel
WhatsApp Web

Güncelleme konusunda Facebook’un hızına yetişmek pek mümkün değil gibi gözüküyor. Özellikle Instagram uygulaması için yayınlanan güncellemeler bir hayli konuşuluyor. Fakat aslında sadece ana Facebook uygulaması ya da Instagram uygulaması değil, bunun dışında bir başka dev WhatsApp içinde belli aralıklarla güncellemeler gelmeye devam ediyor. Çok sık olarak güncellenen bir uygulama olması nedeniyle en az Instagram kadar konuşulan WhatsApp uygulamasının, bu kez ise web sürümü için yeni güncelleme yayınlandı. Uygulama sürümünde yapılan yeniliklerin ardından, web sürümü için gelen değişikliklerde dikkat çekmeye başlamış durumda. Peki, WhatsApp Web için yayınlanan yeni sürümün özellikleri neler?

WhatsApp Web Sürümü İçin Gelen Güncellemeler

WhatsApp Web sürümü için yayınlanan yeni güncellemenin sürümünün açıklanmasının hemen ardından yayınlanan sürüm notları, güncellemenin ne gibi yenilikler sunduğunu da ortaya çıkarmış oldu. Yeni güncellemenin detaylarına bakalım.

Durum Gösterge Çubuğu

WhatsApp Web güncellemesi sonrasında uygulamaya gelen ilk özellik durum gösterge çubuğu oldu. Hem uygulama hem de web sürümü kullananların bileceği gibi, uygulamada web sürümüne geçiş aşamasında kullanıcıların mesajlarının eşleştirilmesi için bir süre beklemek gerekiyor. Bu bekleme süresi kısmında da kullanıcılara çok fazla bilgi sunumu gerçekleştirilmiyor.

Sadece beklemeniz gerek. Yeni güncelleme sonrasında ise bu durum kökten değiştirildi. Artık kullanıcıların uygulamada web sürümüne eşleşme kısmında ilerleme çubukları kullanılacak. Yani kullanıcılar ne kadar ilerleme gösterildiğini ve web sürümün eşleştirilmesinin ne zaman biteceği gibi konular hakkında bilgiler alabilecek. Güncelleme şimdiden kullanıma girmiş durumda ekleyelim.

iPad WhatsApp Web Desteği Alıyor

Güncelleme sonrasında ortaya çıkmış oldu ki WhatsApp, Apple ürünleri için özel çalışmalar yapıyor. İlk olarak iPhone modellerine yeni işletim sistemi sürümüyle beraber gelen özellikler, hemen sonrasında iOS 11 ile biraz daha gelişen kullanım derken şimdi ise iPad için özel bir geliştirme yapıldığı ortaya çıktı.

WhatsApp Web sürümüne bir hayli benzer olan ve bir uygulamadan çok daha detaylı kullanımı bulunacak olan özel bir sistemin geliştirildiği hakkında bilgiler verildi. Fakat iPad uygulaması tam anlamıyla yayınlanmadı. Bunun için ilk beta sürümünün gösterildiğini ve değişimden söz edildiğini söylemek daha doğru olacaktır.

Touch Bar İçin Emoji ile Destek Geldi

Son olarak yine Apple kullanıcıları için bir düzenleme yapıldığını belirtelim. WhatsApp Web artık son seri MacBook modellerinde yer alan Touch bar desteğine kavuştu. 8 farklı emoji ile kullanılabilecek olan yeni sürüm, Apple kullanıcılarını da şimdiden bir hayli sevindirmiş gibi gözüküyor. Bundan sonraki aşamada da desteğin daha da geliştirileceği konusunda da bilgiler verildi. Yeni güncellemeler konusunda bilgiler ise verilmiş değil.

 

WhatsApp Web Bir Güncelleme Daha Aldı
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.