Facebook Dil Sorunu Nasıl Çözülür? 2020 Güncel

Facebook Dil Sorunu Nasıl Çözülür? 2020 Güncel

Dünya devleri arasında yer alan Facebook, çoğu zaman müşterilerini memnun etmeyi başarıyor. Zaman zaman uygulamadan kaynaklı ya da kullanıcılardan kaynaklı sorunlar ortaya çıkabilir. Bunlardan bir tanesi de Facebook dil sorunu olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle, ara ara gelen güncellemeler sonrasında, oldukça sık yaşanan bir sorun. Yazıda Facebook Türkçe ayarlama sorunu nasıl çözülür konusuna adım adım değineceğiz. Sonuna kadar okuduğunuzda, sorun ortadan kalkacaktır.

Facebook dil sorunu ve çözümü nasıl yapılıyor? (Mobil uygulama üzerinden)

Facebook dil sorunu oldukça sık yaşanan problemler arasında yer almaktadır. Özellikle güncelleme sonrasında yaşanıyor. Bu sorun, yapılan araştırma sonuçlarına göre en çok Android sistemine sahip cihazlarda görülmektedir.

Facebook’un resmi dili İngilizce’dir. Bu nedenle genelde, güncelleme sonrası dil tekrardan İngilizce diline dönmektedir. Bu sorunun çözümü oldukça basittir. Ancak, bununla her karşılaştığınızda aynı çözüm yolunu uygulamanız gerekecek. Her defasında uygulaması uğraştırıcı olsa bile, yöntem oldukça basittir. Facebook Türkçe ayarlayamama sorunu çözümü adım adım :

 • İlk başta Facebook mobil uygulamasına, hesap bilgilerinizi kullanarak giriş yapın.

facebook dil sorunu nasil cozulur guncel

 • Facebook ana sayfasına girdiğinizde, sağ üst köşede bulunan bir simge göreceksiniz. (alt alta üç çizgi şeklinde) Buna tıklayın.

facebook dil sorunu nasil cozulur guncel

 • Çıkan ekranda aşağılara doğru indiğinizde ‘’ayarlar ve gizlilik’’ bölümü bulunmaktadır. Buraya tıklayın. Ve sonrasında tekrardan ‘’ayarlar’’ seçeneğine tıklayın.

facebook dil sorunu nasil cozulur guncel

 • Çıkan ekranda hesap ayarları bölümüne baktığınızda ‘’dil’’ bölümünü göreceksiniz.

facebook dil sorunu nasil cozulur guncel

 • Bu kısma girdiğinizde, karşınıza bir çok dil çıkacak. Bu büyük ihtimalle İngilizce ya da başka bir dile döndüğü için, bu sorunla karşı karşıya kalmışsınızdır. Buradan Türkçe dilini bularak sadece onu işaretleyin. Ve son olarak kaydet butonuna tıkladıktan sonra işlem tamam. Artık mobil uygulama üzerinden Facebook dil sorunu çözümü hakkında bilgi sahibi oldunuz. Sorunla her karşılaştığınızda aynı yöntemi uygulamanız gerekecek.

Web site üzerinden dil ayarları nasıl yapılır?

Yukarıdaki yazıda mobil uygulama üzerinden Facebook dil ayarlarının nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi oldunuz. Talep edenler için web site üzerinden de nasıl yaptığını açıklayacağız. Web site üzerinden dil ayarlarını düzenleme adım adım:

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

 • İlk olarak web site üzerinden Facebook giriş bilgilerinizi kullanarak, hesabınıza giriş yapın.

facebook dil sorunu nasil cozulur guncel

 • Ana sayfaya geldiğinizde, karşınıza farklı simgeler çıkacak. Ekranın sağ üst köşesinde yer alan alt alta üç çizgiye tıklamanız gerekiyor. Bu kısım sizi ayarlar ve hesabınızla ilgili bir çok bilginin yer aldığı bölüme götürecek.

facebook dil sorunu nasil cozulur guncel

 • Çıkan ekranda aşağıya doğru inin. Ayarlar ve gizlilik bölümünü bulup giriş yapın.
 • Burada ‘’dil’’ kısmını göreceksiniz. Bu bölüme giriş yapın. (Bu kısımda dil İngilizce’ye dönmüşse ‘’language’’ yazacaktır. Bu dil demektir. Language yazan kısma tıklayın.)

facebook dil sorunu nasil cozulur guncel

 • Çıkan ekranda bir çok dil olacak. Burada Türkçe dilini bularak, sadece bu dili işaretleyin. Başka bir dilin başında tik olmamasına dikkat edin. Sadece Türkçe işaretli kalacak. En son işlemi tamamlayıp, kaydettiğiniz zaman sorun çözülecektir. Facebook hesabınızı Türkçe olarak kullanabileceksiniz.

Bu işlemleri, adım adım uyguladığınızda sorun ortadan kalkacaktır. Ancak vpn, dns ayarları oldukça önemlidir. Bu hangi ülkeden giriş yaptığınızı gösteren ayarlardır. Eğer bu ayarlar üzerinde değişiklik yaparak, kendinizi farklı ülkede gösteriyorsanız sorun çözülmez.  Facebook dil sorunu ondan kaynaklanmaktadır.

Facebook Türkçe ayarlama sorunu ortadan kalkmıyor

Tüm işlemler tamam. Gördüğünüz gibi dil ayarlarını yapma, Facebook dil sorunu çözümü oldukça basit. Ancak bazen sorun bunları yapsanız bile çözülememektedir. Çünkü sorunun kaynağı ayarların yanlış olması değildir. Bu gibi durumlarda yapmanız gereken, Facebook uygulamasını cihazınızdan kaldırmak. Sonrasında tekrar yükleyerek hesabınıza giriş yapın. Sorun büyük ihtimalle çözülecektir.

İkinci olarak da yukarıda bahsettiğimiz gibi vpn ve dns ayarları oldukça önemlidir. Hangi ülke seçilmişse oradan giriş yapılıyor gibi göründüğü için, dil o ülkeye ait olacaktır. Bu sorunun çözümü için bir telefoncuya giderek ayarları düzenlemesini isteyebilirsiniz. Türkiye olarak ayarlandığında, sorun bundan kaynaklıysa çözüme ulaşacaktır.

Tüm adımları tek tek uygulamanıza rağmen sorun hala çözülmüyorsa, bu durumu Facebook’a iletmeniz gerekmektedir. Bu noktada çözümü onların üretmesi gerekiyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Snapchat Hesabı Nasıl Silinir?

Umarım faydalı olmuşuzdur. Sorunu en kısa sürede çözebilmeniz dileğiyle.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Facebook dil ayarlarının kendi hizmetlerindeki yerinden yapılan değişimler de yine fayda vermiyor. Telefon üzerinden türkçe girdiğim sisteme masa üstünden ingilizce giriş yapıyorum. Acaba bunun özel bir nedeni olabilir mi? Çünkü telefon ile evdeki bilgisayara bağlandığımda da aynı problemler mobilden devam ediyor

 2. avatar
  Muzaffer BÜYÜK

  Siz bir harikasınız, konuları böyle resimleyerek tek tek anlatmanıza bayılıyor. Anlayamadığmız yerde kalmıyor. Süper bir yazı dizisi var. Sitenizin devamlı takipçisiyim. Teşekkürler.